Prvaci porazom otvorili doigravanje

Aktualni NHL prvaci Pittsburgh Penguins porazom su otvorili play-off. U svojoj Mellon Areni izgubili su od Ottawa Senatorsa 4:5, iako su prvi poveli na utakmici.

15.4.2010.
14:47

Domaćin je poveo golom Evgenija Malkina u trećoj minuti, no gosti su uzvratili s tri gola, a strijelci su bili Peter Regin (8:45), Chris Neil (14:08) i Cris Kelly (21:20).

Malkin je svojim drugim golom vratio nadu, no Erik Karlsson je sredinom druge trećine ponovo vratio na dva gola prednosti. U posljednjoj dionici Craig Adams je smanjio na 3:4, Jarkko Ruutu je deset minuta prije kraja povećao na 5:3, da bi Aleks Goligoski dvije minute prije kraja postavio konačan rezultat.

"Nitko nije vjerovao u nas, no pokazali smo kako ovo neće biti šetnja za Pittsburgh. Svaka pobjeda u doigravanju je važna, posebice prva i to izborena na gostovanju," rekao je napadač Senatorsa, Jason Spezza.

Rezultati, play-off:

Pittsburgh - Ottawa 4:5 (0-1) New Jersey - Philadelphia 1:2 (0-1) San Jose - Colorado 1:2 (0-1) Phoenix - Detroit 3:2 (1-0)