Povijesno finale New Orleans Saintsa

New Orleans Saintsi su rezultatom 45:14 pobijedili Arizona Cardinalse i prvi put u povijesti franšize ušli u finale NFC konferencije, koje će igrati pred svojim navijačima.

17.1.2010.
16:56

Saintsi su do slavlja došli agresivnom napadačkom igrom i izvanrednim partijama svojih glavnih zvijezda Drew Breesa i Reggie Busha, koji su zajedno zaslužni za pet touchdowna.

Dodavač New Orleansa Drew Brees imao je 247 jardi dodavanja, uz tri za touchdown, dok je running back Reggie Bush osvojio 84 jarde terena u pet probijanja, te postigao jedan touchdown nakon pretrčanih 46 jardi u prvoj četvrtini, a drugi nakon pretrčane 83 jarde u trećoj četvrtini.

Saintsi će 24. siječnja u finalu NFC konferencije igrati s pobjednikom dvoboja Dallas Cowboysa i Minnesota Vikingsa.

U drugom meču Indianapolis Coltsi su svladali Baltimore Ravense 20:3 zahvaljujući quarterbackuPeytonu Manningu i snažnoj obrani.

Manning je imao 30 uspješnih od ukupno 44 dodavanja za 246 jardi, uz dva dodavanja za touchdown. Obrana je četiri puta oduzela napad Ravensima, a vanjski primač Reggie Wayne je uhvatio osam dodavanja za 63 jarde i autor je jednog touchdowna, dok je Matt Stover zabio dva gola.

O dominaciji Indianapolisa govori podatak da je u drugoj četvrtini držao loptu čak 11 minuta. Coltsi u finalu AFC konferencije na svom stadionu čekaju pobjednika iz nedjeljne utakmice New York Jetsa i San Diego Chargersa.

Prvaci AFC i NFC konferencije odmjerit će snage 7. veljače u Miamiju, u 44. Super Bowlu.