Džoker s klupe Silvestre Varela u 87. je minuti donio Portugalu pobjedu protiv Danske (3:2) u 2. kolu skupine B Europskog prvenstva.

13.6.2012.
12:49

Lviv. Stadion: Arena Lviv. Sudac: Craig Thomson (Ško)

Strijelci: 0:1 - Pepe (24), 0:2 - Postiga (36), 1:2 - Bendtner (41), 2:2 - Bendtner (80), 2:3 - Varela (87)

Danska: Andresen, Kjaer, Agger, S. Poulsen, Jacobsen, Kvist, Eriksen, Zimling, Krohn-Dehli, Rommedahl, Bendtner

Portugal: Rui Patricio, Bruno Alves, Pepe, Coentrao, Pereira, Veloso, Moutinho, Meireles, Nani, Cristiano Ronaldo, Postiga

Portugal se izjednačio na ljestvici s Dancima i zadržao izglede za plasman u četvrtfinale o kojem će odlučivati u sudaru s Nizozemcima za četiri dana. Danska će, pak, drugi krug loviti u okršaju protiv Njemačke.

Portugalci su bili bolji u prvih 45 minuta dvoboja u Ljvivu, a do vodstva ih je u 24. minuti doveo Pepe koji je iskoristio ubacivanje Moutinha iz kornera, pobjegao Simonu Poulsenu i glavom zakucao loptu u mrežu.

szólj hozzá: Portugal vs Denmark 1:0 Pepe

Dvanaest minuta kasnije Nani je s desne strane po zemlji ubacio loptu u kazneni prostor, a Helder Postiga ju je skrenuo u gol Stephana Andersena. Postiga je time postao tek šesti igrač u povijesti koji je zabijao na tri različita izdanja europskih prvenstava (uz Henryja, Šmicera, Gomesa, Klinsmanna i Ibrahimovića).

szólj hozzá: Portugal vs Denmark 2:0 Helder Postiga

Portugalski su nogometaši pobijedili u svih sedam prethodnih utakmica na europskim smotrama na kojima su imali dva gola prednosti, no u srijedu je umalo ta tradicija prekinuta. Najprije je u 41. minuti Nicklas Bendtner, poslije ubacivanja Michaela Krohn-Dehlija, glavom smanjio na 2:1, a isti je igrač u 80. minuti nadskočio Pepea i još jednom glavom matirao Ruija Patricija. Bendtneru je to bio šesti gol u pet posljednjih dvoboja protiv Portugala!

szólj hozzá: Portugal vs Denmark 2:1 (Nicklas Bendtner)

Prije toga je najskuplji nogometaš svijeta Cristiano Ronaldo dvaput sam išao prema danskom vrataru - u 50. minuti je Anderson obranio njegov slab udarac, a u 78. minuti je Realov igrač s deset metara neobjašnjivo poslao loptu pored vrata.

szólj hozzá: Portugal vs Denmark 2:2 Bendtner

Ronaldovi se promašaji na kraju ipak nisu pokazali preskupima za Portugalce i to zahvaljujući Vareli koji je nakon ubacivanja Fabija Coentraa s lijeve strane najprije promašio loptu, a potom je iz popravnog ispita zakucao iza leđa Andersena i vratio momčadi Paula Benta nadu u plasman u četvrtfinale.

szólj hozzá: Portugal vs Denmark 3:2 (Varela)

Kraj utakmice. U velikoj drami u Lvivu Portugal je pobijedio Dansku 3:2 i ostao u utrci za drugi krug.

90' + 4 - Velika prilika za Dance. Nečuvan je na desnoj strani ostao Schöne, ali je njegov udarac otišao daleko iznad vratiju.

90' + 1 - Zbog nesportskog ponašanja požutio je Cristiano Ronaldo.

90' - Obje momčadi napravile po jednu zamjenu! Umjesto Nanija ušao je Rolando kod Portugala, a u Danskoj je izašao Krohn-Dehli, a ušao je Schöne.

87' - GOOOOOLLL za Portugal. Nakon ubacivanja Coentraa s lijeve strane, Ronaldo je promašio loptu, koja je došla do Varele. Portugalac je uspio pogoditi nečuvani dio mreže pokraj Andersena.

80' - GOOOOOOLLLLL za Dansku. Promašaji Ronalda osvetili su se Portugalu. Nakon ubacivanja Jacobsena s desne strane, Bendtner je ostao nečuvan u kaznenom prostoru Portugalaca i glavom je pogodio prvi kut za izjednačenje rezultata na 2:2.

78' - Kakav promašaj Ronalda. Portugalac je izbjegao zaleđe i našao se oči u oči s vratarom Danske, međutim udarac je bio jako loš i otišao je pokraj vratnice.

77' - Oštri ubačaj Eriksena. Veznjak Danske uputio je iskosa s lijeve strane oštru loptu u peterac Portugala, ali uspio je to odbiti golman Rui Patricio.

72' - Bendtner zaprijetio Portugalcima. Primio je napadač Danske dobro loptu i iz okreta iskosa s desna pucao s 12-13 metara, ali prohujalo je to pokraj suprotne vratnice.

71' - Oliveira pokušao s 20-ak metara. Mladi napadač Portugalac okušao je udarac izvana, ali bilo je to slabo i točno u vratara Danske.

64' - Igru je napustio strijelac drugog gola za Portugal Helder Postiga. Umjesto njega na terenu je mladi napadač Oliveira.

62' - Odličan udarac Kvista. Veznjak Danske opalio je jednu loptu iz prve s 20-ak metara, a prohujalo je to pokraj vratnice.

60' - Nova izmjena u Danskoj. Zbog ozljede je morao izaći Rommedahl, a u igri je Mikkelsen.

56' - Drugi žuti karton na utakmici. Zbog rušenja Nanija požutio je Jacob Poulsen.

53' - Nani izvrtio Poulsena. Portugalac je na desnoj strani nekoliko puta okrenuo Danca, međutim umjesto ubacivanja u sredinu, odlučio se za izravan udarac gotovo iz mrtvog kuta, a to je bio lagan zadatak za Andersena.

50' - Kakav zicer za Ronalda. Dobio je Portugalac loptu u prostor i sjurio se prema golu Danaca. Odlučio se Ronaldo na udarac s nekih 14-15 metara, ali nije to bila ni sjena onih kakve on zna izvoditi u Realu. Tukao je točno u Andresena.

46' - Počeo je drugi dio. Portugalci su krenuli s centra. Treneri se nisu odlučili za nikakve promjene.

Kraj prvog dijela. Nakon prvih 45 minuta Portugal ima vodstvo protiv Portugala 2:1.

45' + 2 - Nova prijetnja Portugalaca. Nani je probio desne stranu i tražio je u sredini Postigu, ali je od napadača Portugala ovog puta brži bio vratar Danaca.

41' - GOOOOOOLLLLL za Dansku. Vratili su se Danci u igru. Krohn-Dehli u sredini je pronašao samog Bendtnera koji se samo trebao nakloniti i glavom pogoditi za smanjenje rezultata na 2:1.

36' - GOOOOOOLLLL za Portugal. Nakon ubacivanja Nanija s desne strane, Postiga je odlično reagirao ispred Kjaera i donio Portugalcima vodstvo od 2:0.

34' - Slobodnjak za Portugal na 25 metara. Loptu je naravno prihvatio Ronaldo, ali udarac je blokirao živi zid.

29'- Zbog namjernog igranja rukom požutio je Raul Meireles.

28' - Nova prilika za Portugal nakon prekida. Nakon ubacivanja Moutinha iz kuta, ovog puta pokušao je Veloso glavom, ali išlo je to točno u vratara Danske.

24' - GOOOOOLLLL za Portugal. Nakon ubacivanja iz kuta Moutinha, Pepe je odlično reagirao na prvoj vratnici i zabio za vodstvo Portugalaca.

21' - Slobodnjak za Portugal. Na lijevoj strani dobio je Cristiano Ronaldo priliku da isproba udarac. Iako je to bila više situacija za nabacivanje, Portugalac je pucao izravno, a lopta je otišla daleko od gola.

18' - Prilika za Ronalda. Raul Meireles pucao je s 20-ak metara, ali udarac blokirala obrana Danaca. Lopta je došla do Cristiana Ronalda na rubu šesnaesterca, on je pokušao iz prve, ali otišlo je to pokraj gola.

16' - Prva izmjena na utakmici. Zbog ozljede teren je napustio Zimling, a umjesto njega u igri je Jacob Poulsen.

13' - Prvi udarac iz kuta za Portugal. Veloso je dao vrlo oštru loptu u pet metara, ali je vratar Danaca Andersen odlično reagirao i odbio loptu daleko od svog gola.

8' - Previsoka lopta za Ronalda. Prva poluprilika za Portugal. Pereira je na desnoj strani lijepo prošao i ubacio je loptu u sredinu, ali lopta je bila previsoka za najubojitijeg Portugalca, Cristiana Ronalda.

4' - Tri uzastopna udarca iz kuta za Dansku. Nakon drugog ubacivanja iz kornera, Eriksen je ostao nečuvan na osam, devet metara, ali je Pepe pravovremenom reakcijom uspio otkloniti opasnost.

1' - Počela je utakmica u Lvivu. Portugalci su od prve minute krenuli vrlo ofenzivno.