Pokrivač eurogolom probušio Izraelce!

Hrvatski reprezentativac zabio je sjajan pogodak u dvoboju četvrtog pretkola Lige prvaka između Salzburga i Hapoela iz Tel Aviva.

19.8.2010.
0:44

Hapoel je poveo pogotkom vratara Eneyame, koji je rutinerski pogodio s bijele točke u 3. minuti. Prethodno je prekršaj skrivio Schiemer, za što je dobio i žuti karton.

Domaćini su na izjednačenje čekali do 28. minute, kada je majstorski zabio Nikola Pokrivač. Hrvatski reprezentativac loptu je dočekao na nekih 20-ak metara i iz prve pogodio do vratnice za 1:1. Vratar izraelske momčadi samo je pogledom ispratio Pokrivačevu bombu.

Međutim, taj pogodak Red Bullu nije dao krila, pa su gosti do poluvremena opet prešli u vodstvo. Strijelac je bio Ben Sahar na samom kraju prvog dijela. Na 1:3 povisio je Shechter u 53., da bi konačnih 2:3 postavio Wallner u 67. iz kaznenog udarca.

Igrano u utorak: Zenit - Auxerre 1:0 (Keržakov 3) Dinamo Kijev - Ajax 1:1 (Gušev 66 / Vertonghen 58) Rosenborg - Kopenhagen 2:1 (Iversen 22, Henriksen 57 / Gronkjaer 84) Sparta Prag - Žilina 0:2 (Ceesay 51, Oravec 73) Young Boys - Tottenham 3:2 (Lulić 4, Ntsama 13, Hochstrasser 28 / Bassong 42, Pavljučenko 83) Srijeda: Basel - Sheriff Tiraspol 1:0 (Stocker 54) Braga - Sevilla 1:0 (Matheus 62) Bremen - Sampdoria 3:1 (Fritz 51, Frings 67-11m, Pizarro 69 / Pazzini 90) Partizan - Anderlecht 2:2 (Cleo 58, Lecjaks 64-ag / Gillet 54, Juhasz 66) Salzburg - Hapoel Tel Aviv 2:3 (Pokrivač 28, Wallner 67-11m / Eneyama 3-11m, Sahar 44, Shechter 53)