Pogledajte šokantni poraz Cibone za 0.6 sekundi!

Neviđena drama u finalu NLB lige. Cibona i Partizan igrali su produžetak u kojem je pobjednik odlučen u sekundi. Prvo je Bogdanović 0.

25.4.2010.
21:48

Nevjerojatno finale NLB lige od početka se pretvorilo u tvrdu, ratničku utakmicu, u kojoj su igrači obje momčad morali 'krvavo kopati' za svaki koš. Cibona je odlično startala i povela 5:0, ali Partizan je vrlo brzo pohvatao konce igre i prvu četvrtinu minimalno riješio u svoju korist (14:15).

Nakon prvoga odmora, sudionici Final Foura Eurolige su serijom 7:0 stekli opipljiviju prednost (14:22) i utišali publiku. Na krilima Marka Tomasa i Jamonta Gordona, koji su u prvom dijelu zajedno postigli 29 koševa, Vukovi su uzvratili serijom 11:2 i nakratko preuzeli vodstvo 25:24, no egal je potrajao sve do poluvremena (31:31).

arti-201004250256006Na startu drugoga poluvremena Partizan je zaigrao puno bolje i serijom 10:5 se ponovno malo odvojio od domaćina. Tada su navijači gostujućeg kluba izazvali velike nerede u Areni, a nakon 10-minutnog prekida, igrači i navijači Cibone su iz revolta zajedničkom simbiozom pritisnuli Beograđane i uoči posljednje četvrtine došli do izjednačenja 44:44.

Uz Tomasa i Gordona, jedini igrač kod Cibone koji se upisao u strijelce, Samo Udrih, zabio je tricu za 47:44, no Partizan je do završnice regularnog dijela držao minimalnu prednost. U posljednjoj minuti Gordon je ukrao loptu i pogodio jedno bacanje za 60:60.

Potom gosti nisu iskoristili svoj napada, ali Tomasov šut sa sirenom za pobjedu ipak nije pronašao metu. U produžetku je Partizan stalno imao do tri poena prednosti, a u posljednjoj minuti čak i vodstvo od 72:68.

A onda završnica za infarkt. Prvo je Tomas tricom smanjio na 71:72, a nakon što je Cibona obranila svoj koš, Bojan Bogdanović je tricom iz kuta 0.6 sekundi prije kraja pogodio za, činilo se, pobjedu Vukova. U preostalom vremenu, međutim, Dušan Kecman je sa svoje polovice pogodio za trijumf Partizana i obranu titule u NLB ligi.

Bit će puno riječi o ovom pobjedničkom košu, s obzirom da su na terenu u trenutku upućivanja šuta bili kapetan Cibone u civilu Marin Rozić, čak i pomoćni trener Tomica Mijatović, no suci su ipak priznali dalekometni pogodak. Čak i da nisu, cibosi bi zaradili tehničku i rasplet bi vjerojatno bio isti. Šokantan!

Razloge poraza Ciboan treba tražiti u samo dvojici raspoloženih igrača koji su na kraju 'ispustili dušu'. Tomas i Gordon su za bili po 31 poen, gotovo 90 posto domaćih koševa, a preostali strijelci su bili Udrih, Bogdanović i Andrić. Partizan su predvodili Aleksandar Marić sa 14 koševa te Amerikanac Roberts sa 13 poena.