Pogledajte najbolju momčad na SP-u!

Maradonini Gaučosi su u svojoj trećoj utakmici na SP-u dugo lomili Grke i na kraju slavili s 2:0. Tako su zadržali stopostotan učinak, te će u osmini finala igrati protiv Meksika.

23.6.2010.
0:47

Polokwane. Stadion Peter Mokaba. Sudac: Ravshan Irmatov (Uzbekistan). Strijelci: 0:1 - Demichelis (77), 0:2 - Palermo (89).

GRČKA: Tzorvas - Kyrgiakos, Vyntra, Papadopoulos, Torosidis - Tziolis, Sokratis, Moras, Karagounis, Katsouranis - Samaras.

ARGENTINA: Romero - Otamendi, Burdisso, Demichelis, C. Rodriguez - Veron, Bolatti, M. Rodriguez - Messi, Agüero, Milito.Prvu prigodu na utakmici stvorili su Argentinci u 18. minuti, kada je Sergio Agüero uspio prodrijeti u kazneni prostor i s 14 metara iskosa pucati, ali grčki vratar je odbio u korner.

Nakon kornera je uslijedio još jedan lijepi potez, kada je argentinski veznjak Veron pucao s 30 metara pod samu gredu grčkog gola, ali vratar Tzorvas je opet spasio svoja vrata.

Agüero je novu priliku imao u 31. minuti, kada je iz pucao iz neposredne blizine, ali grčki branič je uspio blokirati.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena još dvije izgledne prilike za Argentinu, jedna za drugom. Prvo je pucao Maxi Rodriguez, a potom Messi, ali grčki golman je opet bio siguran.

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, Argentinci su ležernom igrom u obrani, odnosno greškom Demichelisa pružili šansu Grcima da dođu do vodstva, ali Samarasov udarac iz blizine završio je pored vrata.

Nakon kornera u 69. minuti za Argentinu Bolatti je sa šest metara pucao izravno u grčkog vratara, no osam minuta kasnije Argentina je ipak povela kada se u gužvi najbolje snašao Demichelis.

Pred kraj susreta Messi dva puta pogađa vratnicu, u 86. i 89. minuti, ali u drugom slučaju Martin Palermo se našao na pravom mjestu i pospremio je loptu u mrežu za pobjedu Gaučosa od 2:0.

Udarci: 7 - 22 Udarci izvan okvira: 4 - 10 Udarci u okvir: 3 - 12 Korneri: 1 - 10 Zaleđa: 0 - 2 Prekršaji: 15 - 8 Žuti kartoni: 1 - 1 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 33 posto - 67 posto

Durban. Gradski stadion. Sudac: Olegario Benquerenca (Portugal). Strijelci: 1:0 - Uche (12), 1:1 - Jung Soo (38), 1:2 - Chu Young (49), 2:2 - Yakubu (69-11m).

NIGERIJA: Enyeama - Odiah, Yobo, Shittu, Afolabi - Ayila, Etuhu - Obasi, Kanu, Uche - Yakubu.

JUŽNA KOREJA: Sung Ryong - Duri, Yong Hyung, Jung Soo, Young Pyo - Chung Yong, Sung Yueng, Jung Woo, Ji Sung - Ki Hun, Chu Young.Bila je to utakmica u kojoj Nigerija nije imala pravo na pogrešku jer ju je samo pobjeda vodila u osminu finala, dok je Južnoj Koreji za prolaz bio dovoljan i bod, naravno, pod uvjetom da Grčka ne pobijedi Argentinu.

Nigerija je došla do vodstva u 12. minuti, a strijelac je bio Kalu Uche nakon asistencije Odiaha. Veznjak Almerije postigao je gol i protiv Grčke, postavši prvi nigerijski nogometaš koji je na svjetskim prvenstvima zabio gol u dvjema uzastopnim utakmicama.

Nigerija je imala odličnu priliku i u 30. minuti, no Jung Sung-Ryong je sjajno reagirao na udarac Obasija. Osam minuta kasnije J. Koreja je izjednačila golom Lee Jung-Sooa.

Branič Kashima Antlers također je zabio gol protiv Grka, postavši tek treći Korejac koji je zabio dva gola na jednom prvenstvu. Prije njega to je uspjelo Hong Myung-Bou (1994.) i Ahn Jung-Hwnau (2002.). Samo dvije minute kasnije Yeom Ki-Hun je sjajno pucao iz slobodnog udarca, no nigerijski vratar Enyeama je odlično reagirao.

Na otvaranju drugog poluvremena Koreja je povela 2:1 golom Park Chu-Younga iz slobodnog udarca. U nastavku utakmice prilike su se redale na objema stranama, a Nigerija je u 69. minuti stigla do izjednačenja iz jedanaesterca koji je realizirao Yakubu.

Kako je u tom trenucima Argentina povela protiv Grčke, Nigerijci su krenuli na sve ili ništa jer im je pobjeda donosila drugi krug. Najbolje prilike imali su Martins i Obinna, no obojica su loše reagirala i rezultat se više nije mijenjao.

Nakon posljednjeg kola skupine B, Argentina je prva u skupini s devet bodova, slijedi Južna Koreja s četiri, treća je Grčka s tri, a posljednja Nigerija s jednim bodom.