Pogledajte kako propada slavni Liverpool

Noćna mora navijača Redsa još traje i postaje sve gora.

14.1.2010.
12:09

Slavni klub koji je u svojoj povijesti osvojio 18 naslova prvaka, pet puta poharao Europu i sedam puta trijumfirao u FA Cupu, ispao je iz najstarijeg klupskog nogometnog natjecanja nakon što ga je u produžetku na njegovom terenu u ponovljenoj utakmici 3. kola svladao Reading s 2:1.

U prvom susretu je bilo 1:1, a navijači Redsa nisu ni pomišljali da će se njihovi ljubimci kompromitirati u jedinom preostalom natjecanju koje im je moglo donijeti veselje, budući da je Liverpool još ranije upropastio sezonu ispadanjem iz Lige prvaka, dok se u Premiershipu nalazi tek na sedmom mjestu s 12 bodova zaostatka za vodećim Chelseajem.

A počelo je odlično za domaćina na Anfield Roadu, kojem je Reading autogolom Ryana Bertranda u 45. minuti pomogao da dođe do vodstva. No, u trenucima kada je cijeli stadion očekivao sučev zvižduk za kraj utakmice, Yossi Benayoun je u šesnaestercu srušio Shanea Longa, a domaćina je šokirao Gylfi Sigurdsson, koji je s bijele točke zabio za izjednačenje.

No, tu razočaranju navijača nije bio kraj jer im je nož u srce deset minuta kasnije do kraja zabio Shane Long nakon odličnog prodora Brynjara Gunnarssona.

Reading je tako nakon 108 godina upisao prvu gostujuću pobjedu u FA Cupu protiv momčadi iz Premiershipa, dok su se u Liverpoolu ozlijedili Steven Gerrard (zadnja loža) i Fernando Torres (koljeno).

"Bolje je da ne govorim previše. Mnoge stvari su utjecale na ovakav rezultat i mi ga više ne možemo promijeniti. Izgledali smo vrlo loše i jako sam razočaran. Očekuje me težak posao jer moram podići i oporaviti svoje igrače prije utakmice sa Stokeom", izjavio je menadžer Liverpoola Rafael Benitez kojem engleski mediji predviđaju 'cipelu'.