Pogledajte kako je Eduardo sredio bivše suigrače!

Iako je Arsenal prvi poveo u Donjecku, Šahtar je na kraju napravio potpuni prekoret i zasluženo osvojio tri boda.

4.11.2010.
0:50

Šahtar - Arsenal 2:1 (2:1) Partizan - Braga 0:1 (0:1) Poredak: 1. Arsenal 4 3 0 1 15:4 9 2. Šahtar 4 3 0 1 7:6 9 3. Braga 4 2 0 2 3:9 6 4. Partizan 4 0 0 4 1:7 0 Arsenal je snažno započeo dvoboj u Donbass Areni, gosti su prvih desetak minuta potisnuli Ukrajnice na svoju polovicu, a Englezi su inicijativu okrunili i pogotkom Walcotta u 10. minuti. Međutim, nakon postignutog gola Topnici su neobjašnjivo pali, te su terenom potpuno zavladali domaći nogometaši.

Šahtar je sjajnu priliku za izjednačenje imao u 18. minuti. Jadson je dva puta dobro tukao, no prvi njegov udarac blokirala je obrana Arsenala, da bi trenutak kasnije Brazilac glavom pogodio vratnicu. U istoj minuti zaprijetio je i Čigrinskij, no vratar gostiju Fabianski je odličnom obranom spriječio izjednačenje.

Međutim, deset minuta kasnije vratar Arsenala bio je nemoćan. Jadson je ubacio iz prekida, a udarac Čigrinskog pogodio je Eastmonda i tako prevario gostujućeg golmana - 1:1. Ohrabreni izjednačenjem Ukrajinci su još snažnije krenuli po novi gol.

To se upravo i dogodilo! Srna se na samom isteku prvog dijela izborio za jednu loptu na desnoj strani, vratio prizemno za Eduarda, koji rutinirano pogađa mrežu svog bivšeg kluba. Kao i u dvoboju na Emiratesu, Dudu nije slavio pogodak.

U drugom poluvremenu također se igralo dobro. Bilo je prilika na obje strane, a Arsenal ih je možda imao i više - ali do novog gola Topnici nisu mogli. Na kraju je ostao rezultat s poluvremena kojeg je postavio Eduardo.

U Beogradu su se sastali Partizan i Braga. Bio je to ujedno dvoboj i za treće mjesto, kojeg su bolje otvorili gosti iz Portugala. Jedini pogodak u prvih 45 minuta postigao je Moises u 36. minuti.

Iako su domaćini u nastavku zaigrali bolje, te stvorili nekoliko prigoda za pogodak - nisu uspjeli doći do izjednačenja, što je Beograđane dva kola prije kraja ostavilo bez šansi za nastavak natjecanja u Europi.

Cluj - Bayern 0:4 (0:2) Basel - Roma 2:3 (0:2) Poredak: 1. Bayern 4 4 0 0 11:3 12* 2. Roma 4 2 0 2 6:8 6 3. CFR Cluj 4 1 0 3 5:10 3 4. Basel 4 1 0 3 7:8 3 * - u osmini finala Nakon što su se u prvom meču na svom terenu namučili protiv Cluja (3:2), nogometaši Bayerna su bez ikakvih problema odradili gostovanje u Rumunjskoj iako su doputovali sa samo 15 zdravih igrača. I to je bilo dovoljno za uvjerljivi trijumf u režiji preporođenog Marija Gomeza.

Bivši napadač Stuttgarta sjajno je iskoristio odsutnost udarnih napadača zbog ozljeda (Klose, Olić, Ribery, Robben), te u posljednje svojim pogocima drži bavarski klub 'iznad vode'. Cluju je pred njegovim navijačima zabio tri komada (12, 24, 71), a Müller je dodao četvrti gol za četvrtu pobjedu Bayerna i siguran plasman u drugi krug Lige prvaka. Danijel Pranjić odigrao je svih 90 minuta za goste iz Njemačke.

Roma je u Švicarskoj uzvratila Baselu za neočekivani poraz na Olimpicu prije dva tjedna (1:3). Gosti su ekspresno utišali domaće navijače na St. Jakob Parku te pogocima Meneza (16) i Francesca Tottija iz jednaesterca (25) stekli dva gola viška.

Domaćini su smanjili u 69. minuti preko Alexandra Freija, no samo sedam minuta kasnije talijanskoj momčadi novo povećanje vodstva donio je Greco. Roma je ipak strahovala za pobjedu jer je u 83. minuti Shaqiri smanjio prednost gostiju, ali bodovi ipak putuju u Rim.

Chelsea - Spartak 4:1 (0:0) Žilina - Marseille 0:7 (0:4) Poredak: 1. Chelsea 4 4 0 0 12:2 12* 2. Spartak Moskva 4 2 0 2 5:6 6 3. Marseille 4 2 0 2 8:3 6 4. Žilina 4 0 0 4 1:15 0 * - u osmini finala U skupini F, u oba dvoboja, gledalo smo igru mačke i miša. Još uvijek nedorasli za Ligu prvaka, slovačka Žilina i moskovski Spartak primili su ukupno 11 golova.

Chelsea je pred svojim navijačima sredio rusku momčad 4:1, no mreže su mirovale u prvom poluvremenu. U nastavku se otvorilo Ancelottijevoj momčadi, a pogotke su postigli Nicolas Anelka (49), Didier Drogba iz jedanaesterca (62) te dvostruki strijelac Branislav Ivanović. Počasni gol za Moskovljane u 86. minuti zabio je Baženov.

U Žilini opet masakr, ali ovoga puta nogometni. Marseille je ponizio domaću momčad i za samo sat vremena igre Slovacima utrpao čak sedam lakih komada. Trostruki strijelac bio je André-Pierre Gignac (12, 21, 54), dvaput je pogodio Lucho Gonzalez (52, 63), po jednom Gabriel Heinze (24) i Loic Remy (36).

Milan - Real Madrid 2:2 (0:1) Auxerre - Ajax 2:1 (1:0) Poredak: 1. Real Madrid 4 3 1 0 7:2 10* 2. Milan 4 1 2 1 5:5 5 3. Ajax 4 1 1 2 4:6 4 4. Auxerre 4 1 0 3 3:6 3 * - u osmini finala Derbi večeri igrao se u Milanu gdje su se sastali Milan i Real Madrid. Španjolci su puno bolje otvorili dvoboj, nanizali nekoliko dobro prilika, no do ranog pogotka ipak nisu došli. Najbolja prigoda za Kraljevski klub bila je ona iz 20. minute kada je najprije tukao Higuain, a Pirlo glavom spasio s crte, da bi novi udarac Di Marie ponovno Pirlo blokirao na gol-liniji.

Ipak Real je prvo poluvrijeme zaključio u plusu zahvaljujući Higuainu koji je lakoćom realizirao stopostotnu šansu u posljednjim trenucima prvog dijela.

U nastavku su Rossoneri zaigrali nešto bolje, a ključnim se pokazao ulazak 'starog lisca' Pippa Inzaghija u 60. minuti. 37-godišnji napadač najprije je u 68. zabio svoj klasični 'inzaghijevski' gol kada je Casillas loše reagirao na oštar centaršut Zlatana Ibrahimovića. Pippo nije imao težak posao, te je lakoćom glavom zatresao mrežu s dva metra.

Samo deset minuta kasnije - novi šok za Mourinha i društvo. Ponovno je zabio Inzaghi nakon što je izašao oči u oči s Casillasom, međutim, pomoćni sudac je u toj situaciji teško pogriješio budući da nije označio čisto zaleđe talijanskog veterana.

Ipak, da Madrižani s porazom ne napuste Čizmu pobrinuo se Pedro Leon, koji je na asistenciju Benzeme s desetak metara zabio Abbiatiju u posljednjim trenucima utakmice.

Auxerre je domaćom pobjedom na Ajaxom ostao na posljednjem mjestu, ali su se Francuzi primakli na bod od treće pozicije koja vodi u drugi krug Europske lige.

Domaćine je u vodstvo doveo Sammaritano u 9. minuti, da bi izjednačenje Nizozemcima donio Alderweireld deset minuta prije kraja. Međutim, da bodovi ostanu u Francuskoj pobrinuo se Langil koji je postavio konačnih 2:1 u 84. minuti.