Pogledajte kako je Balaban dokrajčio AEK

Nekadašnji napadač Dinama postigao je posljednji gol za svoj Panionios u pobjedi 3:1 nad gostima iz Atene. Susret Rukavininog Panathinaikosa i Atromitosa prekinut je na pola sata zbog suzavca.

6.12.2009.
23:51

Panionios je u posljednjoj utakmici 13. kola pobijedio AEK, a treći pogodak za domaću momčad je u 89. minuti postigao bivši napadač ModrihBoško Balaban.

Nekadašnjem napadaču Modrih ovo je peti prvenstveni gol te na ljestvici najboljih grčkih strijelaca zauzima četvrto mjesto.

arti-200912060137006Zbog sukoba grčke policije i prosvjednika koji su se okupili u Ateni povodom godišnjice ubojstva tinejdžera, na 25 minuta je prekinuta utakmica grčkog prvenstva između Panathinaikosa i Atromitosa (3:1).

arti-200912060146006Do sukoba je došlo u okolici Olimpijskog stadiona, a nakon što su prosvjednici počeli bacati kamenje i razbijati izloge, policija je upotrijebila suzavac koji se proširio na teren, zbog čega je početak drugog dijela kasnio skoro pola sata. Četiri policajca i dva prosvjednika su ozlijeđena, a više od 80 osoba je privedeno.

arti-200912050168006Tisuće prosvjednika okupile su se u Ateni, ali i u drugim grčkim gradovima kako bi obilježili prvu godišnjicu policijskog ubojstva 15-godišnjaka, koje je prošle godine izazvalo najgore nemire u zemlji u posljednjih nekoliko desetljeća.

arti-200912050222006Utakmica je na kraju završila rezultatom 3:1. Golove za Panathinaikos postigli su Kostas Katsouranis (6, 33) i Djibril Cisse (90), dok je strijelac za goste bio Melissas u 45. minuti susreta.

Mario Galinović nije bio u sastavu Panathinaikosa, dok je Ante Rukavina igrao do 71. minute.

Na ljestvici vodi Olympiakos s 33 boda, a bod manje ima Panathinaikos na drugom mjestu. Treći je PAOK s 24 boda.

Rezultati: Panthrakikos – Asteras 0:0 PAS Giannina – Iraklis 2:3 Ergotelis – Kavala 1:0 Panathinaikos – Atromitos 3:1 Panionios – AEK 3:1