Pogledajte eurogolove koji su spasili Werder

Nogometaši Werdera iz Bremena prvi su polufinalisti njemačkog Kupa za ovu sezonu. Oni su u četvrtfinalnom susretu na svom Weserstadionu svladali Hoffenheim s 2:1 (1:0).

10.2.2010.
11:32

Werder je bolje otvorio utakmicu i poveo u 27. minuti fenomenalnim golom Nalda iz slobodnog udarca. Nakon kratkog proigravanja od strane suigrača, brazilski branič se zaletio i 'zavario' loptu u same rašlje nemoćnom Timu Hildebrandu.

Igrači Hoffenheima, u čijem sastavu ovoga puta nije bilo hrvatskog reprezentativca Josipa Šimunića, nisu se predavali i u 73. minuti su preko Princea Tagoea došli do izjednačenja.

Radost gostiju bila je kratkog vijeka jer je samo tri minute kasnije Hugo Almeida pobjegao obrani Hoffenheima i kada su ga gostujući braniči već počeli dostizati, Portugalac je opalio s nekih 20-ak metara te također skinuo paučinu s Hildebrandovih vrata. Za tešku, ali zasluženu pobjedu Werdera.

Preostala tri četvrtfinalna ogleda njemačkog Kupa na rasporedu su u srijedu, a igraju Bayern protiv Greuther Fürtha, Augsburg dočekuje Köln, a Osnabrück se sastaje sa Schalkeom 04.