Peh za Dansku, puno sreće za Nizozemsku!

Nakon nesadržajnog prvog poluvremena, Nizozemska je povela zahvaljujući neobičnom autogolu S.B. Poulsena u 46. minuti.

14.6.2010.
15:25

Johannesburg. Soccer City. Sudac: Stephane Lannoy (Francuska). Strijelci: 1:0 - Poulsen (ag-46), 2:0 - Kuyt (84).

NIZOZEMSKA: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Van Bommel, De Jong (od 88. De Zeeuw) - Kuyt, Sneijder, Van der Vaart (od 67. Elia) - Van Persie (od 77. Afellay).

DANSKA: Sorensen - Jacobsen, Kjaer, Agger, S.B. Poulsen - Jorgensen, Kahlenberg (pd 73. Eriksen), Poulsen, Enevoldsen (od 56. Gronkjaer) - Rommedahl, Bendtner (od 62. Beckmann).

89' - 'tragičar' Poulsen na samoj liniji izbio loptu koju je prema mrežu uputio Afellay te spasio Dansku od novog pogotka.

88' - posljednja promjena kod Oranja, igru je napustio De Jong prepustivši svoje mjesto De Zeeuwu.

84' - GOL!!! Elia je pobjegao danskoj obrani, plasirao loptu pored Sorensena, no pogodio je stativu. Srećom po Nizozemce, blizu je bo Dirk Kuyt koji je lagano ubacio loptu u praznu mrežu.

82' - minute nizozemskog pritiska umalo je okrunio Sneijder koji je pogodio gredu. Treba reći da je lopta okrznula jednog danskog igrača i lobala nespremnog Sorensena.

77' - druga promjena kod nizozemske reprezentacije. Igru je napustio Van Persie, a ušao je Afellay.

73' - zadnja izmjena kod Danske, u igru je ušao Eriksen, a travnjak je napustio Kahlenberg.

73' - dva pokušaja Nizozemske. Prvo je Van Bommel pogodio vanjski dio mreže, a nakon kornera je Van Persie ostao sam, no glavom je pucao pored gola.

68' - pokušaj danskog stopera Aggera uspio je ukrotiti vratar Stekelenburg.

67' - izmjena kod Nizozemske, u igru je utrčao Elia, a travnjak je napustio već umorni Van der Vaart.

64' - zbog niza sitnih prekršaja na Sneijderu prvi žuti karton u redovima Danske dobio je stoper Kjaer.

62' - Olsenova rošada napadač za napadača. S terena je povukao Bendtnera, a prema gostujućem šesnaestercu Beckmanna.

59' - sjajan potez Van der Vaarta vanjski dijelom kopačke i još ljepša parada vratara Sorensena koji je spasio dansku mrežu od novog pogotka.

56' - danski izbornik Morten Olsen odmah vuče prvi potez. Iz igre je izvadio Enevoldsena, a na teren poslao iskusnog Jespera Gronkjaera.

49' - požutio je i prvi Nizozemac. Van Persie je dobio javnu opomenu od suca Lannoyja zbog grubog prekršaja.

46' - GOL!!! Tek što je počelo drugo poluvrijeme Nizozemska je povela, S.B. Poulsen pogodio je vlastitu mrežu i postao (zasad) tragičar ovog nesadržajnog meča.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

arti-201006090755006KRAJ PRVOG POLUVREMENA - iako su Nizozemci imali više od igre, 60 posto posjeda lopte, Danci su uputili jedan udarac više prema suparničkim vratima (6-5), no obje su momčadi imale po 4 udarca u okvir gola.

44' - prvi žut karton na utakmici je zaradio De Jong zbog oštrog prekršaja na Bendtneru.

43' - prilika za Van Persieja, okrenuo je svog čuvara, ali je pucao pored stative.

37' - novi opasan udarac Danaca, Stekelenburg je odbio bombu Kahlenberga u korner.

34' - prvi udarac u okvir vrata danske reprezentacije, pokušao je Rommendahl, ali Stekelenburg je bio na pravom mjestu.

33' - umalo autogol Danaca nakon ubacivanja Kuyta s desne strane.

27' - prva prava prilika za Dansku, pokušaj glavom Bendtnera je otišao tik uz vratnicu.

21' - opet pokušaj Van der Vaarta, koji je u ovoj situaciji imao i boljih rješenja. Lopta je otišla malo iznad grede.

arti-20100614000100620' - konačno prava akcija Nizozemce, Van Persie je kao u malom nogometu proigrao Van der Vaarta, ali njegov udarac je u zadnji čas blokirao Agger.

10' - Nizozemci uputili prvi udarac u okvir gola kojeg je Sorensen, uz manje poteškoće, ipak primirio.

7' - Danska je uzvratila preko Enevoldsena, čiji je udarac također otišao daleko od vrata.

5' - prvi udarac na utakmici, pokušaj Sneijdera s preko 30 metara otišao visoko iznad grede.

1' - počeo dvoboj na najvećem južnoafričkom stadionu, uz neizbježne zvukove vuvuzele.