Željo dobio novu pljusku, Partizan rutinski prošao

Poznati su svi sudionici 3. pretkola Lige prvaka. Nakon Dinama, koji je prolaz izborio još u utorak, prolaz je izborilo još dvoje naših susjeda.

22.7.2010.
12:24

arti-201007200791006Željezničar je bio otpisan već nakon prvih 90 minuta dvoboja s izraelskim Hapoelom. Iako iz tabora Želje nitko nije vjerovao u prolaz, najavljivala se pobjeda. No, to se nije dogodilo. Douglas da Silva u 76. minuti donio je pobjedu klubu iz Tel Aviva.

Partizan je nakon 3:1 pobjede u prvom dovoboju s Pjunikom, i na gostovanju u Erevanu upisao pobjedu. Za slavlje crno-bijelih pobrinuo se Cleo na isteku prvog poluvremena.

Mađarski Debrecen teškom mukom prošao je Levadiju. Nakon 1:1 u Estoniji, Mađari su na svom terenu slavili s 3:2 i plasirali se u drugi krug.

Većih iznenađenja u ostalim utakmicama nije bilo.

Olimpi Rustavi (Gru) - Aktobe (Kaz) 1-1 (0-2) Pjunik (Arm) - Partizan (Srb) 0-1 (1-3) Jeunesse Esch (Luk) - AIK Solna (Šve) 0-0 (0-1) HJK Helsinki (Fin) - Ekranas (Lit) 2-0 (produžeci) (0-1) Žilina (Svk) - Birkirkara (Mal) 3-0 (0-1) Sparta Prag (Češ) - Metalurgs (Lat) 2-0 (3-0) Debrecen (Mađ) - Levadia (Est) 3-2 (1-1) Lech (Polj) - Inter Baku (Aze) 9-8, 0-1 (penali) (1-0) Željeznicar (BiH) - Hapoel Tel-Aviv (Izr) 0-1 (0-5) Rosenborg (Nor) - Linfield (S. Irs) 2-0 (0-0) Hafnarfjordur (Isl) - BATE Borisov (Bje) 0-1 (1-5) Igrano u utorak: Renova (Mak) - Omonia (Cip) 0-2 (0-3) Dinamo Tirana (Alb) - Šerif (Mol) 1-0 (1-3) Torshavn (Far) - Salzburg (Aut) 1-0 (0-5) New Saints (Wal) - Bohemian (Irs) 4-0 (0-1) Luka Koper (Slo) - DINAMO ZAGREB (HRV) 3-0 (1-5) Rudar Pljevlja (CG) - Litex (Bug) 0-4 (0-1)