Ozlijeđeni junak spasio Philadelphiju

Krilo Philadelphia Flyersa Simon Gagne, iako ozlijeđen, zabio je gol u produžetku za pobjedu od 5:4 nad Boston Bruinsima i spas od eliminacije iz doigravanja NHL.

8.5.2010.
14:01

Gagne je propustio četiri utakmice zbog operacije prsta, ali je uspio preusmjeriti pak kojeg mu je poslao Matt Carle u protivničku mrežu i donijeti pobjedu Flyersima koji su tako smanjili vodstvo Bruinsa u polufinalu doigravanja na 3:1. Peta utakmica igra se u ponedjeljak u Bostonu.

Sve se činilo da će Flyersi dobiti utakmicu u regularnom dijelu dok Mark Recchi nije zabio svoj drugi gol za izjednačenje 31 sekundu prije kraja utakmice.

Philadelphia je imala vodstvo od 3-1 zahvaljujući pogocima Daniela Brierea, Chrisa Prongera i Claudea Girouxa do polovice druge trećine, prije nego je Michael Ryder smanjio na 3:2 na startu treće trećine. Na 3:3 izjednačio je Milan Lucic u zadnjoj trećini.

Ville Leino je nakon toga opet pružio nadu Flyersima kada je svladao vratara Bruinsa Tuukku Raska 5.40 minuta prije kraja, međutim Recchi je na kratko pokvario veselje Philadelphiji par minuta kasnije.

U Zapadnoj konferenciji Chicago Blackhawksi su svladali Vancouver Canucks 7:4 i povećali vodstvo na 3:1.

Kapetan Blackhawksa Jonathan Toews zabio je tri gola uz dvije asistencije, dok je Patrick Sharp zabio gol uz tri asistencije. Brent Seabrook, Dave Bolland i Tomas Kopecky također su postigli pogotke za Chicago.

Daniel i Henrik Sedin, Kyle Wellwood i Alexander Edler bili su strijelci za Vancouver.