Ovečkin vodi Washington u drugi krug

22.4.2010.
14:30

U četvrtom susretu igranom u Montrealu Capitalsi su slavili sa 6:3 te će prvu priliku za ukupnu pobjedu imati već u petak u svojoj dvorani. Ključni trenutak dvoboja dogodio se sedam sekundi prije kraja druge trećine kada je Mike Knuble postigao pogodak za 2:2 u trenucima kada je Washington imao igrača manje na ledu.

Domaći su dominirali u toj drugoj trećini uputivši čak 21 udarac u okvir gola Capitalsa za razliku od devet udaraca gostiju, ali na kraju tih 20 minuta ispustili su teško stečenu prednost.

U prvoj trećini Washington je poveo golom svog najboljeg igrača Aleksandra Ovečkina (8:10), vrlo brzo izjednačio je Michael Cammalleri (9:12), a jedino vodstvo Canadiensima na utakmici donio je Brian Gionta (35:42) golom s igračem više.

Gosti su odlučujuće pogotke za pobjedu postigli u razmaku od samo 52 sekunde sredinom treće trećine. Prvo je za 3:2 zabio Ovečkin (51:09), a na 4:2 povisio je Jason Chimera (52:01). U samoj završnici gosti su postigli dva gola u praznu mrežu, strijelci su bili Knuble (57:33) i Nicklas Backstrom (59:49), dok je Dominic Moore (58:42) samo ublažio poraz.

Do vodstva od 3-1 u pobjedama stigli su i Boston Bruinsi i to protiv pobjednika skupine Northeast Buffalo Sabresa. U četvrtoj utakmici igranoj u Bostonu Bruinsi su slavili sa 3:2 nakon produžetaka, a junak je postao Miroslav Šatan koji je postigao pogodak nakon 7:41 minuta igre u drugom produžetku.

Gosti iz Buffala su nakon dvije trećine vodili sa 2:0 pogocima Tima Kennedyja (2:12) i Stevea Montadora (26:59), ali su David Krejči (42:07) i Patrice Bergeron (46:40) uspjeli poravnati da bi Šatan kompletirao preokret kaznivši neopreznost Sabresa koji su zaradili isključenje zbog previše igrača na ledu.

Pobjedom 6:4 na gostovanju Vancouver Canucksi uspjeli su izjednačiti omjer u pobjedama protiv Los Angeles Kingsa na 2-2. Kingsi su u prve dvije trećine tri puta vodili zahvaljujući golovima Drewa Doughtyja (13:26), Dustina Browna (25:56) i Anžea Kopitara (37:09), ali su Canucksi svaki put uspijevali izjednačiti preko Christiana Ehrhoffa (23:36), Pavola Demitre (35:35) i Mikaela Samuelssona (47:29), da bi gosti do prvog vodstva na utakmici stigli golom Samija Sala (52:16).

Los Angeles je uspio brzo odgovoriti pogotkom Waynea Simmondsa (53:18) za 4:4, ali švedski blizanci Sedin, Henrik i Daniel donijeli su ključnu prednost Vancouveru 2:52 minute prije kraja.

Sedini su izmijenili dupli pas i Henrik je uspio svladati vrlo dobrog Jonathana Quicka na vratima domaćih. Konačnih 4:6 postavio je Ryan Kesler (59:43) golom u praznu mrežu kada su Kingsi u nastojanju da izjednače izvukli vratara.

NHL liga, doigravanje:

ISTOČNA KONFERENCIJA: Boston - Buffalo 3:2 (Boston vodi 3-1) Montreal - Washington 3:6 (Washington vodi 3-1)

ZAPADNA KONFERENCIJA: Los Angeles - Vancouver 4:6 (omjer je izjednačen na 2-2)