Orlando pregazio Boston u trećoj četvrtini

Prošlogodišnji finalisti NBA lige, košarkaši Orlando Magica, po treći su put ove sezone svladali prvake otprije dvije godine Boston Celticse, ovoga puta u njihovom TD Gardenu sa 96:89.

8.2.2010.
12:16

Ključna je bila treća četvrtina utakmice koju je Magic dobio s visokih 36:11, a u posljednjih sedam minuta tog dijela igre gosti su napravili seriju 25:2 kojom su zaostatak od devet poena (51:60) pretvorili u vodstvo od 14 (76:62).

"Bila je to najbolja četvrtina koju je ova momčad odigrala otkako sam ja trener", izjavio je trener Orlanda Stan van Gundy.

"Dobili smo ono što smo zaslužili. Igrali smo očajno, nismo radili ništa od onoga što smo radili u prvom poluvremenu", rekao je nakon ovoga poraza trener Celticsa Doc Rivers.

Boston je u dvoboju protiv Orlanda prvi puta ove sezone igrao u punom sastavu, ali niti to nije bilo dovoljno protiv odlučnijih gostiju.

Vince Carter sa 20 koševa i Dwight Howard sa 16 ubačaja i 13 skokova predvodili su Orlando, dok je Rajon Rondo sa 17 poena bio najefikasniji u sastavu Bostona.

U drugom susretu večeri Toronto Raptorsi ostvarili su novu domaću pobjedu svladavši Sacramento Kingse sa 115:104. Chris Bosh odigrao je sjajnu utakmicu za Raptorse ubacivši 36 poena uz 11 skokova, dok je Kevin Martin sa 24 poena bio najučinkovitiji u redovima Kingsa.