Olić opet spasio guzicu Van Gaalu

Bayern je kod kuće teškom mukom svladao Fiorentinu sa 2:1, a pobjednički gol je silnom borbenošću izborio hrvatski napadač. On je asistirao strijelcu Kloseu koji je bio u zaleđu.

18.2.2010.
0:41

Bayern - Fiorentina 2:1 (1:0)(Robben 45+3-11m, Klose 89 / Krøldrup 50)Kao što je bilo i najavljeno, Bayern je pred rasprodane tribine Allianz Arene istrčao bez obojice hrvatskih reprezentativaca – Danijela Pranjića te Ivice Olića, koji je Louisu van Gaalu u trenucima krize spašavao 'guzicu', a sada je povratkom Francka Riberyja postao višak.

Bavarci su na krilima euforije i čak 12 uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima od početka utakmice opasno pritisnuli Fiorentinu, pa je već u prvoj minuti desnoj stranom projurio Arjen Robben, no bez konkretnog učinka.

Bayern je uglavnom prijetio preko svojih 'paklenih' krila Robbena i Riberyja, te sidrunaGomeza, dok su na drugoj strani najčešće u prilikama bili Gilardino, Natali i Marchionni.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo spektakl, a svoju laganu incijativu domaćini su kapitalizirali u 45. minuti iz jedanaesterca. Natali je u svom kaznenom prostoru srušio Riberyja, a siguran relizator najstrože kazne bio je Robben.

Radost navijača na Allianz Areni bila je kratkog vijeka, ako ne računamo odmor između dva poluvremena. Već u 50. minuti talijanska momčad je izjednačila nakon ubačaja iz kornera, kojeg je najbolje pratio danski branič Per Krøldrup i iz blizine pogodio Bayernovu mrežu.

U 65. minuti je Van Gaal vidio da je vrag odnio šalu i u igru je ubacio Olića, koji je odmah u prvoj akciji pucao preko grede. Sedam minuta kasnije Bayern je dobio neočekivani poklon – Gobbi je zbog udaranja laktom dobio izravni crveni karton i gosti su ostali s igračem manje.

Domaćini su opasno pritisnuli Viole, ali tek u 89. minuti su došli do pobjedničkog gola. Opet je sve pripremio beskrajno borbeni Olić, koji se bacio glavom na kopačke dvojice gostujućih braniča i asistirao za Klosea, koji se samo naklonio i pogodio mrežu. Čini se da je strijelac u ovoj situaciji ipak bio u zaleđu, no rezultat se do kraja nije mijenjao

Porto - Arsenal 2:1 (1:1)(Varela 11, Falcao 51 / Campbell 18)Desetkovani Arsenal, bez nekolice prvotimaca među kojima je bio i Eduardo da Silva, stigao je u Porto na noge raspoloženom domaćinu.

Koliko su Arseneu Wengeru nedostajali ozlijeđeni igrači pokazalo se već u 11. minuti kada je Silvestre Varela lukavo prevario nes(p)retnog vratar Lukasza Fabianskog, koji je zamijenio standardnog Manuela Almuniju, te donio Portugalcima vodstvo.

Topnici su se brzo pribrali od šoka i uspostavili terensku ravnotežu, a plod toga je i pogodak u 18. minuti. Nakon pravog glavometa u šesnaestercu Porta, lopta je sletjela na glavu najstarijeg Sola Campbella, koji je gostima donio zasluženo izjednačenje.

Početkom nastavka Arsenal je opet primio, rekli bismo, smiješan gol sličan onome iz prvog dijela. U 51. minuti je Campbell nogom vratio loptu Fabianskog, koji ju je neoprezno primio u ruke.

Švedski sudac Hansson (poznat po Henryjevoj ruci i bijesu Iraca op.a.) dosudio je indirekt, a pored zbunjenih gostiju, koji se nisu ni snašli, Rúben Micael je proigrao strijelca Falcaoa za pobjednički gol Porta. A Topnici su i dalje bili samo nijemio promatrači...