Olić i ekipa slave naslov prvaka

Bayern je kolo prije kraja Bundeslige potvrdio 22. naslov prvaka jer je pobijedio Bochum, dok je Schalke izgubio od Werdera.

1.5.2010.
19:41

arti-201004290238006Uoči 33. kola Bundeslige Bayern i Schalke su imali isti broj bodova (64), ali je bavarski velikan držao vrh ljestvice zbog bolje gol razlike te se nadao svojoj pobjedi i posrtaju momčadi iz Gelsenkirchena kako bi kolo prije kraja prvenstva osvojio prvi od tri trofeja za koje se bori.

arti-201004270838006Upravo takav scenarij se i odigrao. Bayern je hat-trickomMüllera na Allianz Areni svladao Bochum s 3:1, dok je Rakitićeva momčad (igrao je svih 90 minuta op.a.) na svom stadionu izgubila od Werdera s 2:0 i oprostila se od utrke za naslov jer sada ima tri boda manje i znatno lošiju gol razliku (Bayern +39, Schalke +22), a nije baš izgledno da će dočekati Bayernov poraz u zadnjem kolu i svoju pobjedu s toliko golova.

Olićev i Pranjićev klub je tako već osvojio 22. naslov prvaka Njemačke koji će službeno proslaviti u posljednjem kolu na gostovanju kod Herthe, dok će se 15. svibnja s Werderom boriti za njemački Kup, a sedam dana kasnije s Interom na Santiago Bernabeu za naslov europskog prvaka.

http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/bH2UrwfWJYST7MewHu3z/mov/1Trenutak kada je Almeida zabio za 2:0 protiv Schalkea i domaćina definitivno izbacio iz utrke za naslov prvaka

arti-201004300105006Petrićev HSV je tugu zbog ispadanja iz Europske lige i raspada sna o finalu tog natjecanja na svom stadionu donekle zaliječio pobjedom protiv Nürnberga od 4:0 u koju je napadač hrvatske reprezentacije ugradio dva gola i napustio teren u 61. minuti.

Vodeći pogodak je u devetoj minuti zabio Pitroipa, dok je Petrić golovima u 19. i 25. minuti povećao prednost HSV-a.

Pobjedu je potvrdio Ruud van Nistelrooy u 73. minuti susreta.

arti-201004290845006Bivši klub Josipa Šimunića Herha je vodio u Leverkusenu, ali osvojeni bod mu ništa ne znači te se oprostio od Bundeslige. Nürnberg, Bochum i Hannover će se u zadnjem kolu boriti za ostanak ili kvalifikacije.

Bundesliga, 33. kolo: Bayern - Bochum 3:1 Schalke - Werder 0:2 Köln - Freiburg 2:2 HSV - Nürnberg 4:0 Borussia (D) - Wolfsburg 1:1 Stuttgart - Mainz 2:2 Bayer - Hertha 1:1 Eintracht - Hoffenheim 1:2

Ljestvica: 1. Bayern 67 bodova 2. Schalke 64 3. Werder 61 4. Bayer 58 5. Borussia (D) 56 6. Stuttgart 53 7. HSV 51 8. Wolfsburg 49 9. Eintracht 49 10. Mainz 48 11. Hoffenheim 38 12. Borussia (M) 38 13. Köln 37 14. Freiburg 34 15. Hannover 30 16. Nürnberg 28 17. Bochum 28 18. Hertha 24