Odlični Česi igračima Hajduka upropastili veliku feštu!

Slavljenička utakmica nije prošla po željama navijača Hajduka. Unatoč fenomenalnoj atmosferi, Vučevićevi igrači nadigrali su gosti iz Praga sa 2:0.

13.2.2011.
14:52

Split. Stadion Poljud. Gledatelja: 34.000. Sudac: Goran Gabrilo (Split). Strijelci: 0:1 - Kisel (27), 0:2 - Milutinović (68).

HAJDUK: Subašić - Jozinović (od 46. Jonjić), Maloča, J. Buljat, Oremuš - Tomasov (od 62. Sačer), Andrijašević, M. Ljubičić, Anas Sharbini (od 62. Tičinović) - Ibričić (od 10. Trebotić), Vukušić.

SLAVIA PRAG: Vaniak, Čelustka, Janda (od 57. Milutinović), Kisel (od 74. Vyhnal), Zakostelsky, Trubila, Jarolim, Koreš, Vomačka, Hora, Dostal. I nakon posljednje sučevog zvižduka nastavljeno je odbrojavanje do 100. minute kada je svečana utakmica zaključena vatrometom i bakljadom te pjesmom Hajdukovih navijača.

Utakmica je završila porazom Hajduka. Navijači i nisu bili baš zadovoljni igrom svojih ljubimaca koje su 'nagradili' zvižducima.

83' - Džoni iz blizine nije uspio glavom zahvatiti ubačaj s lijeve strane i matirati goste

77' - Vučević u igru uvodi četiri nova igrača. Na terenu su Krešo Ljubičić, Ivan Jakov Džoni, Antonio Milić i Marko Barišić umjesto Marina Ljubičića, Vukušića, Buljata i Oremuša

74'- Izlazi Karol Kisel, ulazi Pavel Vyhnal

68' - Milutinović bombom s vrha šesnaesterca proparao Subašićevu mrežu za 2:0

62' - Izlazi Marin Tomasov, ulazi Mario Sačer

62' - Anasa Sharbinija, koji je na samom kraju prvog poluvremena promašio najizgledniju priliku Hajduka, Poljud je s terena ispratio velikim zvižducima, a pljeskom pozdravio Marija Tičinovića

58' - prva izmjena u sastavu gostiju. Izlazi Petr Janda, ulazi Zoran Milutinović

57' - Nova prijetnja gostiju, ovaj put je Zakostelsky glavom poslao loptu u gredu

U 50. minuti su češki navijači razveselili domaćina velikom zastavom na kojoj je bila nacrtana slavljenička torta i transparentom Sve najbolje, a upalili su i par rođendanskih baklji! Poljud im je zahvalio velikim pljeskom!

49' - Trebotić je pucao pokraj vratnice

- Igru je napustio Mario Maloča, a zamijenio ga je Matej Jonjić

Počeo je nastavak susreta kojeg je Torcida otvorila novom koreografijom

Završilo je prvo poluvrijeme utakmice

45' - Najbolja šansa Hajduka koju je upropastio Anas Sharbini. Tomasov je nabacio loptu s desne strane, a Sharbini s par metara potpuno neometan poslao loptu nebu pod oblake. Publika je opet reagirala zvižducima

35' - na drugoj strani je odmah zaprijetio Hajduk. U vrlo izglednoj prilici je bio Anas Sharbini, no iz blizine nije uspio ugurati loptu u mrežu

34' - Neumorni Kisel je opet utišao Poljud na sekundu. Ovaj put je pokušao lobom, a s gol-linije je situaciju spasio Maloča

30' - Kisel ponovno prijeti dalekometnim šutom koji je proletio pokraj gola. Nije bilo bezopasno, s tribina su se začuli prvi zvižduci

27' - Česi su šokirali Poljud. Slavia je povela prekrasnim golom iz slobodnog udarca kojeg je izveo Kisel

21' - Hajduk je stvorio sitnu gužvu pred vratima gostiju, no nije ozbiljnije uspio zaprijetiti vrataru Vaniaku

16' - gosti su imali priliku nakon što je Kisel s desne strane proigrao Jandu, koji je sa osam metara slabo pucao ravno u Subašića

10' - Utakmica je prekinuta u 10. minuti kako bi se najbolji igrač Hajduka i ljubimac splitske publike Senijad Ibričić, koji karijeru nastavlja u Lokomotivu, oprostio od navijača. U igri ga je zamijenio Trebotić.

Torcida je u elementu i pjesmom nosi svoje ljubimce.

Počela je slavljenička utakmica Hajduka protiv Slavije, početni udarac izvele su legende BilihVladimir Geza Schönauer i Vladimir Beara.

Uoči početka utakmica fenomenalna slika na Poljudu. Tribine su obojane u plavu i crvenu boju s natpisom 'Hajduk' i '100'. Doista impresivno.

Iza 15 sati na centar poljudskog stadiona spustila su se tri padobranca koji su donijeli zastavu Hajduka, zastavu Republike Hrvatske i nogometnu loptu.

NAJAVAarti-201102130008006Iako je već mjesec dana član moskovskog Lokomotiva, Senijad Ibričić je dojurio u Split kako bi nazočio velikom trenutku u povijesti Hajduka. Emotivne veze sa splitskim klubom još su jake, pa će Torcidin miljenik čak zaigrati u rođendanskoj utakmici protiv praške Slavije.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

Ibričić će na poljudskom travnjaku provesti desetak minuta, a potom će svoj mjesto prepustiti nasljedniku Dinku Trebotiću. Nema sumnje da će popularni Ibro biti dočekan i ispraćen ovacijama publike, pogotovo ako se zna da će zaigrati na vlastitu odgovornost.

arti-201102120219006Lokomotiv je bez problema pustio Ibričića da odigra tih deset minuta za Hajduk, čak će jedan dan zakasniti na turski dio priprema svoga kluba, ali morao je potpisati da igra na svoju odgovornost, piše Večernji list.

"Nije važno čija je odgovornost, užitak je ponovo biti u Splitu i odjenuti Hajdukov dres. Baš se veselim toj utakmici", izjavio je Ibro koji i u Lokomotivu gura odlično.

Inače, trener Hajduka Goran Vučević je najavio da će njegova momčad u utakmici protiv Slavije iz Praga igrati u najjajčem sastavu i pristupiti igri vrlo ozbiljno.

"Poseban naglasak utakmice protiv Slavije bit će na obilježavanju 100. rođendana Hajduka, te će biti puno emocija i prekida igre, a mi ćemo nastojati da igra bude što atraktivnija, ali istodobno i ozbiljna", zaključio je strateg Bilih.

Utakmica na poljudskom stadionu počinje u 15.15 sati, a sve ulaznice su rasprodane.