Zbog afere Podravka na gubitku 100 milijuna kuna
Procjenjuje se da će dobit iz redovitog poslovanja Podravke biti na razini devetomjesečnog profita, oko 40 milijuna, što znači da će koprivnička kompanija ući u crveno oko 100 milijuna kuna.
Podravkin Nadzorni odbor tek će idući tjedan, doznaje se, verificirati lanjski poslovni rezultat, koji neće biti sjajan zbog utjecaja afere
Predsjednik NO-a Podravke Ljubo Jurčić je kazao kako će se na negativnoj strani bilance vjerojatno prikazati kredit od 65 milijuna kuna splitskome SMS-u te kredit od 80 milijuna kuna dan varaždinskoj Fimi, što je otprilike pola iznosa rizičnih potraživanja iz afere
No, zbog tih će rezervacija Podravka, prema svemu sudeći, prikazati poslovni gubitak za 2009. godinu.
Procjenjuje se da će dobit iz redovitog poslovanja biti na razini devetomjesečnog profita, oko 40 milijuna, što znači da će koprivnička kompanija ući u crveno oko 100 milijuna kuna.
U međuvremenu se nagađa kakve bi sankcije mogao snositi šef Podravkine Uprave Miroslav Vitković za tvrdnju izrečenu prije tjedan dana na lokalnom radiju kako bi oni koji žele kupiti koprivničku kompaniju za dionicu trebali izdvojiti najmanje 1000 kuna, što je trostruko veća vrijednost od trenutačne burzovne.
Hanfa je zbog toga u ponedjeljak zaustavila trgovanje Podravkinim dionicama, a ta je odluka vrijedila i u utorak.
Zbog neopreznog Vitkovićevog istupa, kako doznajemo na Zagrebačkoj burzi, Podravka bi mogla biti kažnjena opomenom ili novčanom kaznom i do 300.000 kuna, piše
arti-201001190401006 arti-201001190086006 arti-201001180425006 arti-201001180090006
403 Forbidden