U Zagrebu i Rijeci plin će pojeftiniti za sedam posto
Hrvatska energetska regulatorna agencija (HERA) odredila je nove cijene po kojima će 34 lokalna distributera prodavati prirodni plin kućanstvima od 1. travnja ove, do 31. ožujka iduće godine.
Kako neslužbeno doznaje
U toj će kategoriji potrošača prostorni metar plina, s uključenim PDV-om, u idućih godinu dana u Rijeci, Bakru, Viškovu, Kostreni, Čavlima i Klani – gdje Energo distribuira plin za oko 22 tisuće potrošača – koštati 3,9 umjesto dosadašnje 4,2 kune, odnosno trideset lipa manje. Kad se uključi i fiksna mjesečna naknada, prosječna će riječka godišnja potrošnja od oko 600 'kubika' kućanstvo koštati 2.558 umjesto dosadašnjih 2.730 kuna.
HERA je smanjila cijenu kubika, ali je svim distributerima odredila povećanje fiksne mjesečne naknade za jednu kunu, pa će ona odsad u Rijeci koštati oko 18 kuna na mjesec. U Zagrebu i okolnim mjestima će prosječan račun za godišnju potrošnju od 1.100 kubika plina, s uključenom fiksnom naknadom i PDV-om, pojeftiniti za pet posto – sa sadašnjih 4.131 na 3.913 kuna. Kubik će biti jeftiniji za 20 lipa, odnosno pojeftinit će s 3,6 na 3,4 kune.
403 Forbidden