Radnici Brodosplita najavili da će tužiti Vladu

22.3.2012.
16:09
VOYO logo

Sindikalist Brodosplita Zvonko Šegvić poručio je da je bitka izgubljena, ali ne i rat.

"Vlada je napokon dokazala da nije Vlada naroda nego Vlada krupnog kapitala koji hara Europom, pa tako i Hrvatskom. Tvrdimo i dalje da je sve napravljeno nezakonito", rekao je Šegvić za Radio Rivu najavivši i nove poteze.

"Dignut ćemo tužbu protiv Vlade RH koja je donijela nezakonitu odluku jer ne može diktirati nama pod svaku cijenu jer znamo što je Europa napravila s brodogradilištima. Rasturila ih je sve", kazao je Šegvić.

Podsjetimo, Vlada je u četvrtak na sjednici objavila da se prihvaća ponuda DIV-a za preuzimanje splitskog škvera "jer procjenjujemo da se radi o tvrtki koja ima znanje, energiju i upornost da se bavi brodogradnjom", kako je kazao premijer Milanović. Odlučeno je i da brodogradilišta Kraljevica ide u stečaj, da se odbija ponuda Danka Končara za Brodotrogira, Uljanik će se privatizirati po modelu radničkog dioničarstva, a za 3. maj se još traži rješenje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ksw
NE PROPUSTI 21. VELJAČE!
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
SKUPLJE ZADUŽIVANJE /

Imate kredit? Stručnjak izračunao koliko će se povećati rata u 2024: 'Na simulaciji kredita od 100.000 eura…'