Ministarstvo privrede najviše para potrošilo na subvencije preduzećima

Više dato privatnicima nego javnim preduzećima

1.10.2013.
12:15
VOYO logo

Ministarstvo poljoprivrede objavilo je finansijske izveštaje o potrošenim parama iz budžeta za ovu godinu, a ministar Saša Radulović izjavio je da je to samo prvi korak ka uvođenju potpune transparentnosti u radu

- Od sada će javnost imati potpun i redovan uvid u načine na koje se u ovom ministarstvu troše sredstva iz budžeta - izjavio je Radulović a piše u saopštenju.

Zaključno sa 31. avgustom 2013. godine, prikazani su detaljni pregledi za sektore, agencije i druge institucije u nadležnosti Ministarstva privrede, koji su do rekonstrukcije Vlade Srbije bili u ingerenciji prethodnog Ministarstva finansija i privrede.

Inače, od 19,82 milijarde dinara koliko je utrošeno, najviše je otišlo na kapitalne subvencije privatnim preduzećima (5,47 milijardi) i kredite domaćem nefinansijskom javnom sektoru (4,18 milijardi dinara).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kompletne izveštaje možete pogledati ovde.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
stipendisti
NOVO
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
SKUPLJE ZADUŽIVANJE /

Imate kredit? Stručnjak izračunao koliko će se povećati rata u 2024: 'Na simulaciji kredita od 100.000 eura…'