Dremuckanje na poslu je preporučljivo

Povećanje produktivnosti, poboljšanje pamćenja i smanjenje stresa, samo su neki od pozitivnih učinaka kratkog spavanja na poslu.

19.7.2011.
13:11
VOYO logo

Taj prijedlog je u razgovoru za list Die Tageszeitung iznijela Annelie Buntenbach, članica Upravnog odbora saveza njemačkih sindikata (DGB).

"Kratko drijemanje smanjuje rizik od srčanog udara te daje novu energiju i polet", navela je Buntenbach svoje razloge zašto bi siesta na poslu bila pozitivna.

Da je odmor na poslu koristan i poželjan potvrdio je Jürgen Zulley, profesor psihologije Sveučilištu u Regensburgu.

"Nakon spavanja reagiramo brže, naše pamćenje je bolje, a čak smo bolje i raspoloženi", kaže Zulley.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ipak, objašnjava Zulley, to spavanje ne smije biti duže od 30 minuta, jer, ako čovjek utone u duboki san, budi se još umorniji i takva vrsta spavanja na poslu je kontraproduktivna.

Prijedlog njemačke sindikalne čelnice ne sviđa se svima. Neki smatraju da bi uvođenje pauze da drijemanje moglo produžiti osmosatno radno vrijeme, što se sigurno nekima ne bi svidjelo, posebno zaposlenicima koji s posla žure svojoj djeci.

Dobru stranu drijemanja na poslu neki njemački poslodavci već su uvidjeli te su osigurali prostorije u kojima nakon ručka radnici mogu malo odspavati. Među njima su tvrtke tvrtke Hornbach, BASF i Steiermaerkische Sparkasse.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Navedene njemačke tvrtke nisu jedine koje svojim radnicima omogućuju dremuckanje na poslu. Učinio je to i svjetski poznati proizvođač sportske odjeće Nike. Njegovi radnici imaju "tihe sobice" za drijemanje ili meditaciju.

Vezani članci:

arti-201103110434006 arti-201010160181006 arti-201104190112006 arti-201105100132006

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
ksw
NE PROPUSTI 21. VELJAČE!
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
SKUPLJE ZADUŽIVANJE /

Imate kredit? Stručnjak izračunao koliko će se povećati rata u 2024: 'Na simulaciji kredita od 100.000 eura…'