Kauboji nam kidali živce i protiv Austrije!

Čini se da hrvatski rukometaši ne znaju odigrati utakmicu bez stresa. Austrijanci su trebali biti lak zalogaj, no dvoboj se pretvorio u pravu dramu.

26.1.2010.
21:36

Beč. Gradska dvorana. Gledatelja: 9.000. Suci: Canbro i Claesson (Šve).

HRVATSKA: Alilović, Balić 1, Duvnjak 5, Lacković, Zrnić 3 (1), Kopljar 2, Vori 1, Gojun 1, Vuković 2, Mataija, Buntić 2, Valčić 1, Štrlek 2, Čupić 6 (2), Musa, Čarapina.

AUSTRIJA: Marinović, Foelser 1, Ziura 2, Weber 3, Abadir 2, Mayer, Knauth, Guenther 1, Szilagyi 5 (2), Willczynski 1, Jochum, Friede 2, Schlinger 5, Wagesreiter 1, Hojc, Bauer.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 min., Austrija 8 min. SEDMERCI: Hrvatska 3-5, Austrija 2-3.Trebala je to konačno biti jedna utakmica bez nerviranja, no hrvatski rukometaši ne bi bili to što jesu da nam opet nisu priuštili minute velikog živciranja. Austrija je kao domaćin opasan, ali rukometno 'najtanji' protivnik, stoga je Hrvatska trebala imati nešto lakši zadatak nego u prijašnjim utakmicama.

arti-201001260712006Kažemo, trebala je, ali nije, iako je početak dvoboja dao naslutiti kako bi to mogla biti 'šetnja' za Červarove izabranike. Pomlađena postava bez Ivana Balića, koji je nakon utakmice s Islandom završio u bolnici zbog bolova u zglobu, lako je došla do 3:0, a sredinom prvoga dijela vodila i 8:4.

1. Hrvatska 7 bodova 2. Island 6 3. Danska 6 4. Norveška 4 5. Austrija 1 6. Rusija 0 U završnici prvoga poluvremena Kauboji su imali velikih 11:6, ali onda su neobjašnjivo stali. Promašili su neke šuteve u napadu, a dotad čvrsta obrana postala je šuplja kao sir. Austrijanci su do odmora stigli na samo gol zaostatka (11:10), što je bio znak za Balićev ulazak u igru.

Dirigent hrvatske igre pojavio se na terenu početkom drugog poluvremena, no domaćini su se tada već vratili u utakmicu i sada je sve bilo puno teže.

Hrvatska bi uspjela pobjeći na dva razlike (13:11, 15:13), no uporni Austrijanci su stalno disali za vratom (13:13, 15:15). U posljednjih desetak minuta naši rukometaši su ušli s dva pogotka viška (20:18) i tu su razliku uspjeli održati ponajviše zahvaljujući isključenjima domaćih igrača.

Sudački je kriterij toliko razljutio austrijskog izbornika Dagura Sigurdssona, koji je potpuno izgubio živce. Urlao na zapisnički stol, delegata, suce i na kraju (zasluženo) dobio crveni karton.

Hrvatska je igračku prednost na terenu znala iskoristiti, dvije minute prije kraja susreta je povela 25:22 i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Konačnih 26:23 značilo je da su hrvatski navijači opet izgubili 'brdo živaca', a hrvatski rukometaši i dalje ostali neporaženi na EP-u u Austriji.