Najsretniji golovi u povijesti nogometa

Inspirirani pogotkom Paula Scholesa protiv Milana, odlučili smo zaviriti u prošlost i zaboravu oteti nogometaše koje je pomilovala božica Fortuna dok su se upisivali u strijelce.

17.2.2010.
17:06

Veznjak Manchester Uniteda se u svojoj karijeri nazabijao prekrasnih golova za Crvene vragove, a u utorak navečer je na San Siru postigao pogodak za 1:1 uz dosta sreće.

Darren Fletcher nabacio je s desne strane, a Scholes, koji je htio pucati desnom nogom, promašio je loptu, no ona se ipak nekim čudom zakoprcala u Didinoj mreži.

Svi se vjerojatno još jako dobro sjećate parodije na ovosezonskom dvoboju Sunderlanda i Liverpoola kada je Darren Bent u petoj minuti susreta prevario gostujućeg vratara Pepea Reinu uz pomoć lopte za plažu, a sudac 'zažmirio' i priznao pogodak misleći da je bubamaru skrenula neka viša sila.

Jedan od zaista nevjerojatnih pogodaka djelo je nekadašnjeg napadača Odre Wodzislaw Adama Czerkasa, točnije braniča Wisle Plock, koji ga je napucao loptom i uspio lobati vlastitog golmana.

Šveđanin Tomas Brolin je u dresu Parme 1992. osvojio talijanski Kup, 1993. Kup pobjednika kupova i Superkup, te 1995. Kup UEFA-e, a tada je za četiri i pol milijuna funti prešao u Leeds United, za koji je u dvije sezone zabio 'čak' četiri gola. Ovaj, iz razumljivih razloga, navijači tog engleskog kluba najviše pamte.

Bernd Holzbein davne 1979. u dresu Eintrachta nije mogao ni sanjati da će zabiti gol glavom dok sjedi na travnjaku, a asistirao mu je protivnički golman kojem je ispala lopta iz ruku. To remek-djelo možete vidjeti na početku druge minute posljednjeg videa u kojem će vas članovi brazilske reprezentacije iz 1978. podsjetiti da su i oni znali imati velikih problema s guranjem lopte u mrežu, iako je priprema bila odrađena gotovo bez pogreške.