Najgora momčad NBA lige šokirala Boston

Boston Celticsi su na domaćem terenu iznenađujuće poraženi 104:96 od New Jersey Netsa.

28.2.2010.
13:52

Brook Lopez je zabio 25 koševa a Devin Harris je dodao 23 za Netse (6-52), koji su jedan poraz od matematičke eliminacije iz doigravanja i prijeti im najgori rekord u povijesti NBA. Zahvaljujući pobjedi nad Celticsima uspjeli su prekinuti niz od 12 poraza.

Netsi su u Boston došli s omjerom pobjeda i poraza 2-27 , a nakon prve tri i pol minute su zaostajali deset razlike. No brzo su se sabrali i preokrenuli rezultat, a vodstvo više nisu ispuštali do kraja utakmice.

Netsi su bili agresivniji, napadali su češće i imali su 41 slobodno bacanje. Lopez je zabio 14, a Harris i Kris su pogodili po deset svaki dok su Celticsi pogodili kao momčad samo 11.

Trica Keyona Doolinga dovela je do rezultata 94:76 5:16 minuta prije kraja, prije nego se Boston trgnuo.

Ray Allen smanjio je vodstvo na 98:92 2:09 minute do kraja, ali je on promašio tricu u sljedećem napadu, a Humphries je pogodio polaganje 1:28 minute do kraja i zapečatio pobjedu.

NBA liga, rezultati: Boston – New Jersey 96:104 Miami – Miwaukee 71:94 Indiana – Chicago 100:90 New York – Memphis 109:120 Minnesota – Portland 91:110 Utah – Houston 133:110 Golden State – Detroit 95:88