Najbolji učinak sezone Roka Ukića

Milwaukee Bucksi su na svom parketu poraženi od Cleveland Cavaliersa sa 101:86, a Roko Leni Ukić je za domaćine odigrao svoju najbolju utakmicu ove sezone.

7.12.2009.
12:44

Jedini Hrvat u NBA ligi je za 15 minuta upisao sedam koševa, uz odličan šut (2/3 za dvicu, 1/1 za tricu), te je imao i jednu asistenciju.

Bucksi su vrlo dobro ušli u utakmicu – poveli su 11:0, a nešto kasnije su imali prednost 17:10, no već do kraja prve četvrtine Cavaliersi su preuzeli vodstvo (21:17).

I u drugom quarteru je potrajala serija gostiju koja je zaustavila na 22:0. Naravno, da su LeBron James i društvo već do poluvremena riješili pitanje piobjednika (52:33).

Najbolji kod Milwaukeeja bio je Brandon Jennings sa 24 poena te po četiri skoka i asista. Carlos Delfino i Hakim Warrick su ubacili po 11 koševa, s tim da je ovaj potonji imao i devet uhvaćenih lopti.

Kod Cavsa je, iznenađujuće, prvi strijelac bio Delonte West s 21 poenom, dok je najbolji igrač Clevelanda LeBron James upisao 14 košerva, 10 asistencija i pet skokova.