Modrić i ekipa nokautirali prvaka Europe!

Tottenham se osvetio Interu za poraz u prošlom kolu te kod kuće slavio s 3:1.

3.11.2010.
0:42

Tottenham - Inter 3:1 (1:0) Werder - Twente 0:2 (0:0) 1. Tottenham 4 2 1 1 12:8 7 bodova 2. Inter 4 2 1 1 11:8 7 3. Twente 4 1 2 1 6:7 5 4. Werder 4 0 2 2 3:9 2 Nakon što su u prošlom kolu u sjajnoj utakmici poraženi sa 4:3 na gostovanju kod Intera, igrači Harryja Redknappa su u uzvratu na White Hart Laneu nadigrali i pobijedili europskog prvaka s 3:1.

arti-201010200858006U sastavu londonske momčadi je od prve minute zaigrao Luka Modrić (Kranjčar i Pletikosa su bili na klupi, dok Ćorluka nije konkurirao uza ovu utakmicu), a veznjak hrvatske reprezentacije je u devetoj minuti sramežljivo pokušao iznenaditi vratara Intera Castelazzija.

arti-201010310025006Tottenham je do vodstva došao u 18. minuti kada je Modrić povukao po sredini i lukavo uposlio Van der Vaarta koji je zabio za 1:0.

arti-201011020380006Imali su Spursi odličnu šansu i u 25. minuti kada je Bale sjajno prošao Maicona po lijevoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor, no Crouch iz voleja nije bio dovoljno precizan.

Domaćin je povećao prednost u 61. minuti kada je Modrić uposlio Balea na lijevoj strani, nezaustavljivi Velšanin opet izludio Interovu obranu i u petercu pronašao Croucha koji je imao lak posao za 2:0.

Ipak, dozu drame je u završnici susreta unio Samuel Eto'o koji je u 80. minuti zabio za 2:1, no u 89. je fenomenalni Bale ponovno prošao po lijevoj strani, slično kao kod drugog gola, i servirao loptu Pavljučenku za konačnu potvrdu velike pobjede.

U drugom susretu skupine A Twente je u Bremenu svladao Werder s 2:0. Prvi pogodak je zabio Chaldi u 81. minuti, dok je tri minute kasnije De Jong dotukao domaćina.

Benfica - Lyon 4:3 (3:0) Hapoel - Schalke 0:0 1. Lyon 4 3 0 1 9:5 9 2. Schalke 4 2 1 1 5:2 7 3. Benfica 4 2 0 2 6:7 6 4. Hapoel 4 0 1 3 2:8 1 Benfica se pobjedom nad liderom skupine Lyonom vratila u igri za drugi krug. Portugalci su Lavove slomili već u prvih 45 minuta, nakon kojih je rezultat glasio 3:0 za domaćine.

Francuze je načeo Kardec u 20. minuti, da bi se do odmora u strijelce upisali i Coentrao (32) i Garcia (42). Zanimljivo, kod sva tri pogotka asistent je bio Carlos Martins.

U nastavku je Benfica postigla i četvrti gol, a zabio je ponovno Coentrao (67). Opet je asistent bio, pogađate, sjajni Martins.

Francuzi su se probudili tek pred kraj utakmice. Gourcuff je najprije u 75. smanjio na 4:1, da bi Gomis pet minute prije kraja smanjio na dva razlike. Dejan Lovren, koji je za goste odigrao cijeli susret, zabio je u posljednjim sekundama dvoboja za konačnih 4:3.

Hapoel i Schalke podijelili su bodove odigravši 0:0. Izraelci su tako ispali iz kombinacija za plasman u drugi krug, dok će se Nijemci zajedno s Lyonom i Benficom do kraja boriti za prva dva mjesta u skupini. Ivan Rakitić je za goste igrao do 74. minute, a u 23. je zaradio žuti karton.

Bursaspor - Manchester United 0:3 (0:0) Valencia - Rangers 3:0 (1:0) 1. Manchester United 4 3 1 0 5:0 10 2. Valencia 4 2 1 1 8:2 7 3. Rangers 4 1 2 1 2:4 5 4. Bursaspor 4 0 0 4 0:9 0 Manchester United je kao i prije dva tjedna lakoćom savladao turski Bursaspor. Prvih 45 minuta završilo je bez pogodaka iako su obje momčadi imale nekoliko dobrih prilika za pogodak.

Odmah u nastavku utakmice Crvene vragove je u vodstvo doveo Fletcher na dodovanje Carricka. Igrala se tek treća minuta drugog dijela susreta.

Pobjedu Engleza potvrdili su Obertan u 73. i Bebe u 77. minuti. Domaćini su u konačnici imali više udaraca po golu od svog protivnika, ali nisu uspjeli zatresti mrežu odličnog Van der Saara.

Valencia je domaćom pobjedom nad Rangersima preskočila Škote na tablici, te su se Šišmiši probili na drugo mjesto u grupi. Španjolce je u vodstvo doveo Soldado u 33. minuti, da bi isti igrač zabio i dvadeset minuta prije kraja. Costa je u 90. minuti još samo uljepšao pobjedu Valencije.

Kopenhagen - Barcelona 1:1 (1:1) Rubin Kazan - Panathinaikos 0:0 1. Barcelona 4 2 2 0 9:3 8 2. FC Kopenhagen 4 2 1 1 4:3 7 3. Rubin Kazan 4 0 3 1 1:2 3 4. Panathinaikos 4 0 2 2 1:7 2 Barcelona je u Kopenhagenu do vodstva došla u 31. minuti nakon što domaća obrana nije dobro 'očistila' situaciju ispred svog gola, a to je iskoristio Leo Messi i doveo katalonskog velikana u vodstvo.

Međutim, ono je trajalo samo minutu jer je Kopenhagen izjednačio već u sljedećem napadu. Jesper Grønkjær je probio lijevu stranu i ubacio centaršut, a vratar Barçe Victor Valdes loptu odbio do Claudemira koji je zabio za 1:1.

Rubin Kazan i Panathinaikos su, kao i prije dva tjedna u Ateni, odigrali susret bez pogodaka te nakon četiri utakmici ni ruska ni grčka momčad nisu osjetile slast pobjede u ovom natjecanju.