Mandžukić 'pogodio kruhom' Mamića!

U 24. kolu HNL-a blijedi Dinamo je iz penala jedva svladao Lokomotivu 1:0, a izborio ga je Mario Mandžukić.

10.4.2010.
18:06

Stadion: Maksimir Gledatelja: 1.000 Sudac: Fran Jović iz Zagreba Strijelac: 1:0 Sammir (7-11m)Zanimljivo je počeo okršaj brace Dinama i seke Lokomotive pred oko 1.0000 gledatelja na Maksimiru.

arti-201004090659006Dva igrača koja koja su cijeli tjedan sotonizirana od strane Uprave i navijača, doveli su Dinamo u vodstvo već u 7. minuti. Mario Mandžukić je pao u šesnaestercu, sudac Fran Jović iz Zagreba pokazao na bijelu točku, a Sammir pogodio za rano vodstvo protiv napaljenih veterana Sopića, Bule i devet Lokomotivinih klinaca.

arti-201004080732006Baš po najavama trenera Roya Ferenčine, Lokosi su unatoč ranom minusu krenuli ofenzivno, pa su u prvih pola sata više problema u obrani imali dinamovci nego gosti s Kajzerice. No, bilo je to poluvrijeme za zaborav, gotovo prijateljsko nadmetanje bez posebnih prilika.

Jurčić je u napad od početka gurnuo Dodoa, Kramarića i Mandžukića, a u vezni red mladog Antolića. Prvi je u 66. minuti promijenjen Kramarić, ušao je Slepička, ali to nije donijelo poseban rezultat.

arti-201004100238006Do kraja utakmice gledali smo žustru igru na sredini terena bz izrazitih prilika, a posljednju šansu na utakmici imala je Lokomotiva, ali je udarac Havojića glavom prozujao uz vratnicu Tome Butine.

Stadion: Gradski vrt Gledatelja: 2.500 Sudac: Goran Proleta iz Opuzena Strijelac: 0:1 Mujanović (4)Baš kao i u Maksimiru, gol je u Gradskom vrtu pao već u prvim minutama susreta, gdje su se i Osijek i Slaven borili za plasman u Europu. No, krenulo je bolje za goste.

Obrana gostiju napravila je veliki kiks već u 4. minuti, Mujanović se našao sam k'o duh na drugoj stativi i lako zabio za 1:0. Osijek u nastavku nije pokazao dovoljnu snagu niti za izjednačenje, a kamoli za preokret, pa su Koprivničani zadovoljni otišli iz Gradskog vrta.

Stadion u Karlovcu Gledatelja: 1.000 Sudac: Danijel Trampus iz Osijeka Strijelac: 0:1 Vuk (12), 1:1 Tokić (52) Varteks je nakon poraza od Šibenika u polufinalu Kupa stigao na noge Igoru Pamiću u Karlovac, ali se nije pokazao kao najugodniji gost. Već u 13. minuti Krojači su došli u vodstvo nakon jedne pogreške domaćina na sredini terena, nakon koje je iskusni Mumlek iz prve proigrao Tkalčića u kontri, a ovaj je zabio za 1:0. Gosti su cijelo prvo poluvrijeme igrali bolje, a Karlovac se probudio tek krajem prvog dijela.

Tko zna što je Paminjo rekao dečkima na odmoru, ali u nasztavak su ušli žustrije, što je rezultiralo golom Tokića već u 52. minuti. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Stadion u Čakovcu Gledatelja: 500 Sudac: Željko Svilokos iz Siska Strijelci: 0:1 Gerc (21), 0:2 Kreilach (29), 0:3 Gerc (31), 4:0 Gerc (48), 5:0 Đalović (78 11-m), 1:5 Golubović (90)Nakon 2:2 remija s Dinamom na Kantridi, Rijeka je nastavila s odličnim igrama i u Čakovcu. Bilo je to pravo šamaranje domaćina. Već u prvo dijelu gosti su Međimurju zabili tri gola, po dva Gerc i jedan Krielach, a kad je Gerc već u drugoj minuti nastavka zabio i svoj treći gol, bilo je jasno da se u Čakovcu sprema pravi potop.

arti-201004100261006To se i dogodilo desetak minuta prije kraja susreta kad je Đalović nakon ruke Amaurija u šesnaestercu realizirao jedanaesterac za 5:0. Nimalo utješni pogodak za Međimurje postigao je Golubović u 90. minuti.

Stadion u Kranjčevićevoj Gledatelja: 200 Sudac: Vučemilović iz Osijeka Strijelci: 1:0 Bošnjak (10), 2:0 Pokrajčić (26), 3:0 Pokrajčić (47), 3:1 Sivonjić (71)U Kranjčevićevoj je od prve minute igrala samo jedna momčad - Croatija, a mrežu gostiju spašavao je Matej Delač. No čak ni budući vratar Chelseaja nije mogao obraniti pogotke Bošnjaka i Pokrajčića za veliku prednost Croatije već u prvom dijelu. Kad je Pokrajčić u 47. minuti zabio za 3;0, bilo je jasno da je Inter na koljenima i čekalo se samo da utakmica završi. Čast Zaprešićana spasio je posuđeni Dinamovac Ilija Sivonjić u 71. minuti iz jedanaesterca.

Stadion na Šubićevcu Gledatelja: 3.000 Sudi Draženko Križarić iz Čakovca Strijelci: 1:0 Bačelić-Grgić (3), 2:0 Zec (53), 2:1 Ljubojević (66), 3:1 Bačelić-Grgić (70)Prošlotjedni remi s Hajdukom kao da nije posebno ohrabrio momčad Igora Štimca po dolasku na Šubićevac. Šibenik je poveo već u 3. minuti golom Bačelić-Grgića, kojeg je poslužio, ovoga puta asistent, a inače prvi strijelac 'plavih' Ermin Zec. Taj gol kao da je malo protresao Zagrepčane, krenuli su ofenzivnije, ali do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao unatoč nekoliko solidnih šansi na obje strane.

No, u drugom dijelu domaći su krenuli osigurati pobjedu, a 2:0 im je donio, tko drugi nego Zec u 53. minuti. Nadu Zagrebu vratio je Ljubojević u 66. minuti, ali Bačelić-Grgić je samo četiri minute prije kraja vratio dva gola prednosti za mirnu završnicu na Šubićevcu.