21. Sa(n)jam knjige u Istri u suradnji s kultnim Art&Music-om
Među novostima ovogodišnjeg festivala 21.
U sklopu pulskog festivala knjige i autora, 21. Sa(n)jam knjige u Istri, održat će se Art&Music večer.
Sajamska suradnja s Art&Music festivalom nastala je vrlo prirodno i spontano te je svojevrsni nastavak prošlogodišnjeg sajamskog programa koji je u žarište postavio strip literaturu te cijelu jednu ulicu pretvorio u Stripovsku ulicu – Via dei fumetti – Strip strasse.
Na Noći stripa održat će se izložba A5 i Strip strasse maraton u kojem će sudjelovati poznati strip autori, slikari i street crtači: Sylvain Coissard (Francuska), Beli sladoled – Leon Zuodar i Miha Perne (Slovenija), Boris Stanić (Srbija), Ivana Pipal (Hrvatska) i Miron Milić (Hrvatska).
U programu Strip Strasse predstavit će se i francuski strip autor Benjamin Flao čiji je najnoviji strip objavila nakladnička kuća Fibra.
Alem Ćurin, danas jedan od naših najzanimljivijih crtača, na pulskom će Sajmu premijerno predstaviti svoje djelo
U Stripovskoj će se održavati i radionica stripa koju će organizirati Art&Music festival, a koju će voditi pulska strip autorica Petra Gardijan.
Art&Music večer u sklopu 21. Sa(n)jam knjige u Istri održat će se 4. prosinca 2015. u 21.00 sati u nekada kultnom klubu Hotela Pula, a nastupit će: LETU ŠTUKE (Sarajevo), ARTAN LILI (Beograd), MIKI SOLUS (Zagreb) i LICE MISTA (Preko).