Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Kultura /

Ljubavna drama odricanja od voljene osobe

Nova predstava Senke Bulić 'Dama s kamelijama' uprizoruje trenutačnu i slijepu ljubav dvadesetogodišnjeg mladića i plemenitost heroine.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

U nedjelju je u Tvornici kulture održana premijera predstave Dama s kamelijama u režiji Senke Bulić.

Intimistička monodrama koju izvode Senka Bulić i Stipe Kostanić prema izvacima iz romana Alexandra Dumasa scenski je prilagođena perom dramaturginje Vesne Đikanović.

Iz dramskog tkiva izdvojeni su likovi i dijalog Armanda Duvala i Marguerite Gautier te je ljubavna drama odricanja od voljene osobe prikazana u zgusnutom obliku.

Predstava odražava osobno i suvremeno poimanje ljubavi kroz ovaj njen bezvremenski izraz. Pripovijedanje je labavo, ritam opušten, s mnogo elipsi. Uključuje filmsko iskustvo vremena, opernu ekspresivnost kao i neposrednost performansa. Senka Bulić nastojala je prikazati temeljnu situaciju iz koje je nastala drama: trenutačnu i slijepu ljubav dvadesetogodišnjeg mladića i plemenitost heroine.

Ova ljubavna priča je kroz stoljeće i pol postala kazališni, operni i filmski mit.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike