KRAJ: / Sneijder i Robben uveli Oranje u treće finale SP-a!

Polufinale koje nitko ne bi potpisao uoči starta SP-a ponudit će prvog finalistu najvećeg nogometnog summita u Južnoj Africi.

6.7.2010.
22:24

Cape Town. Stadion Green Point. Sudac: Ravshan Irmatov (Uzbekistan). Strijelci: 0:1 - Van Bronckhorst (18), 1:1 - Forlan (41), 1:2 - Sneijder (70), 1:3 - Robben (73), 2:3 - M.Pereira (90+2).

URUGVAJ: Muslera - M. Pereira, Godin, Victorino, Caceres - Perez, Gargano, Arevalo Rios, A. Pereira (od 78. Abreu) - Cavani, Forlan (od 84. S. Fernandez).

NIZOZEMSKA: Stekelenburg - Boulahrouz, Heitinga, Mathijsen, Van Bronckhorst - Bommel, De Zeeuw (od 46. Van der Vaart) - Robben (od 89. Elia), Sneijder, Kuyt - Van Persie. Udarci: 12 - 11 Udarci izvan okvira: 6 - 4 Udarci u okvir: 6 - 7 Korneri: 4 - 5 Zaleđa: 4 - 5 Prekršaji: 15 - 16 Žuti kartoni: 2 - 3 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 47 posto - 53 posto 90+2' - GOL!!! Maximiliano Pereira je preciznim udarcem s vrha šesnaesterca matirao Stekelenburga i unio dozu dramatike u sam finiš utakmice.

89' - zasluženi odmor za Robbena, pobrao je pljesak i zagrljaj izbornika, a u igru je ušao Elia.

86' - čisti zicer za Robbena, no urugvajski branič je u posljedni trenutak izbio loptu Bayernovom nogometašu kada je egezkucija već bila neminovna.

84' - neobičan potez urugvajskog izbornika, izvadio je najjačeg igrača Forlana, a uveo je mladog Sebastiana Fernandeza.

78' - urugvajski izbornik Tabarez baca u vatru posljednji napadački adut. Ušao je El LocoAbreu, a izašao je A. Pereira.

73' - GOL!!! U samo tri minute Nizozemci su potopili urugvajski brod, a strijelac je glavom bio Arjen Robben nakon ubačaja s desne strane.

70' - GOL!!! Nakon dugačke kombinacije Nizozemaca, lopta je došla do Sneijdera na vrhu šesnaesterca. Igrač Intera je pucao, lopta se odbila od jednog Urugvajca, malo promijenila smjer te uz samu vratnicu ušla u mrežu.

68' - najveća prilika Nizozemaca! Van Persie je sjajn proigrao Van der Vaarta, čiji je udarac Muslera uspio obraniti. Na odbijanac je naletio Robben i samo je trebao stisnuti loptu prema praznoj mreži, no pucao je visoko preko gola.

66' - slobodan udarac za Urugvaj, odlično je pucao Diego Forlan, ali Stekelenburg je odbio u korner.

60' - Nizozemska je nekoliko minuta pritiskala suaprničku obranu, uglavnom se igra na polovici Urugvaja, koji čeka kontre.

50' - umalo pogodak za Urugvaj! Van Bommel je vlastitom vrataru zakuhao frku, Cavani je skoro presjekao loptu upućenu Stekelenburgu, a odbijanac je s 20-tak metara u praznu mrežu pokušao ubaciti Alvaro Pereira, no Van Bronckhorst je glavom spasio loptu u korner.

46' - nizozemski izbornik Bert van Marwijk odmah je napravio izmjenu u svom sastavu. U svlačionici je ostao De Zeeuw, a ubacio je kreativca Rafaela van der Vaarta.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - izjednačena utakmica u Cape Townu. Nizozemci su došli do prednosti eurogolom kapetana Van Bronckhorsta, a izjednačio je također kapetan Diego Forlan, koji je Urugvaj vratio u meč. Urugvajci su imali više udaraca prema vratima (5 prema 4), dok je Oranje više imalo loptu u svom posjedu (55 posto).

41' - GOL!!! Sjajni Diego Forlan se namjestio na udarac i ljevicom opalio s nekih 25 metara. Lopta je na krivoj nozi uhvatila Stekelenburga i završila pod gredom za izjednačenje. To je već četvrti pogodak Forlana na ovom SP-u.

40' - drugi udarac Nizozemaca u okvir vrata. Pucao je Kuyt u bliži kut, ali je Muslera bio oprezan.

36' - konačno prvi udarac u okvir vrata Urugvaja, pucao je Alvaro Pereira, ali je Stekelenburg bio na mjestu.

27' - neoprezni pokušaj škaricama Caceresa koji je nogom u glavu nokautirao De Zeeuwa. Sneijder je odmah nasrnuo na Urugvajca, uključili su se i ostali igrači, pa je sudac Irmatov kartonima morao ohladiti usijane glave. Požutjeli su Caceres i Sneijder.

21' - prvi žuti karton na utakmici zaradio je Maximiliano Pereira zbog neopreznog starta.

18' - GOL!!! Van Bronckhorst je povukao loptu po lijevoj strani, došao na 30-tak metara od vrata Urugvaja i opalio. Lopta je završila u samim rašljama i od stative se odbila u mrežu. Fenomenalan gol!

11' - prva greška sudaca, pomoćnik je zaustavio nalet Cavanija zbog zaleđa kojeg nije bilo.

6' - pokušaj Alvara Pereire s polovice terena nakon što je vidio da je Stekelenburg stoji daleko od svojih vrata, ali nije bio precizan. 4' - prva prilika na utakmici. Muslera je loše boksao loptu koja je došla do Dirka Kuyta, no igrač Liverpoola je pucao zamalo iznad grede.

1' - počeo je prvi polufinalni dvoboj SP-a. Stadion Green Point u Cape Townu obojan je u narančastu boju, nizozemski navijači dominiraju.

NAJAVAarti-201007020669006Totalni nogomet je opet u modi. Igru koju su patentirali Cruyff, Neskens i ostali članovi zlatne nizozemske generacije iz 70-tih 'oživjeli' su Sneijder i društvo, demonstriravši svoju moć u drugom poluvremenu četvrtfinalnog dvoboja protiv Brazila.

arti-201007050859006U odnosu na taj pobjednički sastav zbog kartona kod Oranja neće biti Van der Wiela i De Jonga koji su požutjeli. Polufinale će stoga igrati Boulahrouz i De Zeeuw, a u početnih 11 se vraća standardni stoper Mathijsen.

arti-201007020810006Urugvajci imaju puno više problema sa sastavom. Najveći je hendikep neigranje Luisa Suareza, koji je protiv Ganaca dobio crveni karton, a izostat će i ozlijeđeni kapetan Diego Lugano. Na njegovo mjesto u obrani će uskočiti Godin, Fucilea će na desnom boku mijenjati Caceres, a Suareza će pokušati nadomjestiti Alvaro Pereira.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT