KRAJ: / Ronaldo i suigrači demolirali S. Koreju 7:0!

U prvom nastupu na SP-u Portugalci su se iskazali lošom igrom i velikom nervozom.

21.6.2010.
15:18

Cape Town. Stadion Green Point. Sudac: Pablo Pozo (Čile). Strijelci: 1:0 - Meireles (28), 2:0 - Simao (53), 3:0 - Almeida (55), 4:0 - Tiago (60), 5:0 - Liedson (81), 6:0 - Ronaldo (87), 7:0 - Tiago (89).

PORTUGAL: Eduardo - Miguel, Carvalho, Alves, Coentrao - Tiago, Mendes, Meireles - Ronaldo, Almeida, Simao.

SJEVERNA KOREJA: Myong Guk - Jong Hyok, Yun Nam, Jun Il, Chol Jin, Kwang Chon - Yong Hak - In Guk, Nam Chol, Yong Jo - Tae Se. Udarci: 26 - 15 Udarci izvan okvira: 13 - 11 Udarci u okvir: 13 - 4 Korneri: 5 - 1 Zaleđa: 2 - 3 Prekršaji: 18 - 3 Žuti kartoni: 2 - 2 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 55 posto - 45 posto 89' - GOL!!! kakav potop S. Koreje, njihovu mrežu je jedini dvaput zatresao Tiago, ovim drugim je zaokružio golijadu Portugala u drugom poluvremenu.

87' - GOL!! Neobičan pogodak Cristiana Ronalda nakon nove pogreške obrane S. Koreje. Lopta mu je skakutala po leđima i glavi, a onda pala na nogu i pogodak je bio neminovan.

81' - GOL!!! najveća pobjeda na ovogodišnjem SP-u pripast će Portugalu jer je Liedson iskoristio pogrešku obrane S. Koreje i postigao peti pogodak za svoju momčadi.

77' - strijelac trećeg pogotka Huga Almeida prepustio je svoje mjesto u napadu Liedsonu.

75' - zadnji adut sjevernokorejskog izbornika zove se Song Chol koji je zamijenio Jong Hyoka.

74' - još jedan strijelac za Portugal napustio je igru. Simao je otišao na klupu, a zamijenio ga je Dudu.

72' - novi udarac superaspoloženog Cristiana Ronalda, ovoga puta je pucao s desne strane, ali točno u Myong Guka.

71' - greda Ronalda! Najbolji igrač Portugala umalo je odličnu igru okrenuo pogotkom.

70' - prva izmjena kod Portugala, izašao je strijelac Meireles, a ušao Miguel Veloso.

70' - žuti karton za Almeidu zbog strata na Chol Jinu.

68' - kakva akcija Portugalaca! Coentrao i Cristiano Ronaldo su višestrukim duplim dodavanjima izigrali pola sjevernokorejske momčadi, od svoje polovice igralište stigli u stopostotnu priliku, no Coentrao je promašio vrata.

64' - mogao je Portugal postići i pet pogodak, opet je asistirao Ronaldo, no Meireles je sa samo nekoliko metara promašio vrata.

60' - GOL!!! potpuni raspad sjevernkorejske momčadi. Ronaldo je pobjegao po lijevoj strani, asistirao za natrčalog Tiaga iako je mogao sam završiti akciju, no njegov suigrač je bio precizan ubacivši četvrti portugalski gol u mrežu.

58' - sjevernokorejski izbornik pokušava svježim snagama zaustaviti nalete Portugalaca i radi dvostruku izmjenu. Iz igre je povukao Il Guka i Nam Chola, a ubacio je Yong Juna i Kum Ila.

56' - GOL!!! Nogometaši Portugala su ponovno brzom akcijom izbacili cijelu dekoncentriranu obranu Sjeverne Koreje i Almeida je lakoćom zatresao nebranjenu mrežu.

53' - GOL!!! još jedna kontra donijela je Portugalcima povećanje vodstva, a strijelac je Simao.

52' -. brza kontra Portugalaca, Coentrao je ubacio u suparnički peterac, a Almeida je pucao loše, pored stative.

51' - prvi pokušaj S. Koreje u drugom dijelu. Nakon kratke kombinacije, pucao je Tae Se, ali u pravom kutu je bio portugalski vratar.

47' - uzvratio je Yong Jo s vrha kaznenog prostora, ali je udarac bio preslab za dobro postavljenog Eduarda.

46' - krenula je lopta s centra i već u prvoj minuti nastavka dvoboja smo vidjeli Ronaldov bijeg te asistenciju za odličan udarac Tiaga, no Myong Guk je odlično obranio.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Portugal je zasluženo otišao s prednošću na odmor iako su i sjevernokorejski nogometaši u jednom dijelu susreta opasno prijetili. Ronaldo i suigrači uputili su 11 udaraca prema suparničkim vratima, tri u okvir, dok je S. Koreja za nijansu skromnija (sedam udaraca, samo jedan u okvir vrata), baš kao i u posjedu lopte (Portugal 53% - S. Koreja 47%).

43' - pokušao je i Hugo Almeida nakon dodavanja Ronalda, no pucao je daleko izvan željenog dometa.

42' - nakon malo zatišja, javio se Cristiano Ronaldo udarcem s vrha šesnaesterca koji je prošao pored sjevernokorejskih vrata.

39' - nakon puno namještanja, slobodnjak je Yong Jo, ali je pogodio u glavu Carvalha koji je stajao u živom zidu.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

38' - slobodni udarac za S. Koreju na 20 metara, Portugalci su nezadovoljni tom odlukom suca, a Pedro Mendes je dobio žuti karton.

35' - novi udarac strijelca Meirelesa, no vezni igrač Porta je loše zahvatio loptu koja je odskakutala pored stative u gol-aut.

32' - prvi žuti karton u vrlo korektnoj utakmici iako se igra na kišom natopljenom terenu. Javnu opomenu zaradio je sjevernokorejski nogometaš Chol Jin.

29' - GOL!!! jedna dubinska lopta Tiaga završila je iza leđa obrane Sjeverne Koreje u nogama Meirelesa, koji ju je zakucao u mrežu Myong Guka.

23' - uzvratili su i Portugalci, s vrha šesnaesterca opalio je Meireles, ali je pogodio vanjski dio mreže.

21' - opet pokušaj sjevernokorejskih nogometaša iz daljine. Pucao je Yong Hak, ali je lopta prošla malo pored vratnice.

18' - sjajna prilika za S. Koreju! Kapetan Yong Jo je opalio iskosa s desne strane i dobro ispružio vratara Eduarda, na odbijenu loptu je naletio Nam Chol, ali je glavom prebacio gol.

11' - prvi udarac Sjeverne Koreje. Pravu bombu s 20-tak metara uputio je Jong Hyok, ali lopta je fijuknula pored vratnice.

7' - nogometaši Portugala pogodili vratnicu! U skoku nakon kornera najviši je bio Carvalho, no njegov udarac glavom završio je u stativi.

4' - velika prilika Portugalaca nakon kontranapada. U završnici je sasvim sam na desetak metara ostao Carvalho, ali je pucao katastrofalno.

3' - Ronaldo je napokon progovorio i potezima, pobjegao je svojim čuvarima i pucao lijevom nogom, no uz pomoć bloka, sjevernokorejski vratar je lako uhvatio loptu. Bio je to prvi udarac u okvir vrata.

2' - već je počelo, nakon 120 sekundi Cristiano Ronaldo gestikulira rukama i traži pogledom suca.

1' - počeo dvoboj na stadionu Green Pointu u cape Townu. Portugal igra bez Deca, a iz početnog sastava je ispao i Liedson, dok se sjevernokorejski izbornik drži 'pobjedničke' postave.

NAJAVAarti-201006160215006Nakon prvog dvoboja u 'skupini smrti' najviše se pričalo o ponašanju Cristiana Ronalda. Mnogi su mu opet zamjerili simuliranje prekršaja, ali i ponašanje na terenu, gdje je glumio najveću zvijezdu.

arti-201006160720006Sudac ga baš i nije 'šljivio' te mu je nakon jednog sukoba s igračima Obale Bjelokosti dao žuti karton zbog čega su Portugalci poludjeli. Od FIFA-e su tražili brisanje javne opomene za svog najbolje igrača, ali su hladno odbijeni.

U meč protiv Sjeverne Koreje 'europski Brazil' će morati ući hladne glave jer je azijska momčad protiv pravog Brazila pokazala fanatičnu borbenost i namučila ponajbolji sastav na svijetu. Tek je Maicon čudesnim golom slomio sjevernokorejski bedem, a portugalski navijači od Ronalda traže da bude 'njihov Maicon'.