KRAJ: / Rapsodija Argentine za potop J. Koreje sa 4:1!

U drugom kolu skupine B sastaju se pobjednici iz prvih meča. Argentina želi nastaviti pozitivnu seriju, a Messi se nada da će konačno pronaći put do protivničke mreže.

17.6.2010.
15:28

Johannesburg. Soccer City. Sudac: Frank De Bleeckere (Belgija). Strijelci: 1:0 - Chu Young (17), 2:0 - Higuain (33), 2:1 - Chunng Yong (45+1), 3:1 - Higuain (76), 4:0 - Higuain (80).

ARGENTINA: Romero - Jonas, Demichelis, Samuel, Heinze - Maxi Rodriguez, Mascherano, Di Maria - Messi, Tevez, Higuain.

JUŽNA KOREJA: Sung Ryong - Beom Seok, Yong Hyung, Jung Soo, Young Pyo - Chung Yong, Sung Yueng, Ji Sung, Jung Wwoo, Ki Hun - Chu Young.

Udarci: 22 - 13 Udarci izvan okvira: 11 - 11 Udarci u okvir: 11 - 2 Korneri: 6 - 2 Zaleđa: 4 - 0 Prekršaji: 19 - 19 Žuti kartoni: 3 - 2 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 57 posto - 43 posto90+2' - posljednje prilika na susretu, udarac Agüera fijuknuo je pored vratnice.

90+1' - zadnji pokušaj južne Koreje, no udarac Manchesterovog Il Sung Parka lakoćom je obranio Romero.

82' - uz Messija junak argentinskog slavlja Higuain napušta igru i svoje mjesto prepušta Bolattiju.

81' - južnokorejski izbornik odmah vuče novi potez, na teren šalje Dong Gooka, a na klupu je povukao Chu Younga.

80' - GOL!!! opet brza kontra argentinskog stroja, a sve je izrežirao Messi. Gurnuo je loptu na bok za Di Mariju, koji je ubacio na glavu usamljenog Higuaina za njegov treći pogodak.

76' - GOL!!! sve je opet odradio fantastični Messi, koji je poput brzog vlaka projurio kroz obranu Južne Koreje. Prvi udarac mu je obranio suparnički vratar, drugi je završio u vratnici, a lopta se odbila do usamljenog Higuaina, koji ju je samo ubacio u mrežu.

75' - prva promjena kod Argentine, Maradona je u igru ubacio svog zeta Sergija Agüera, a izvadio ljubimca Teveza.

75' - glupi karton Gabriela Heinzea koji je neoprezno igrao rukom.

72' - ni Južna Koreja nije bezopasna, iz daljine je pokušao Na Mil.

65' - nakon male stvaralačke pauze na terenu, novi pokušaj Messija, ali bez konkretnog učinka.

58' - Južna Koreja promašila mrtvu priliku! Ki Hun izašao sam pred Romera i pucao pored vrata.

55' - drugi žuti karton u nizu za Argentinu, ovoga puta je opomenut Mascherano.

54' - Jonas zbog bacanja lopte nakon što je prekinuta igra zaradio javnu opomenu.

54' - bomba Teveza i opet odlično brani Sung Ryoung.

51' - nova fenomenalna akcija cijelog napadačkog reda Argentine! U završnici je Tevez proigrao Di Mariju, koji je vratio u sredinu šesnaesterca za Higuaina, čiji je udarac sjajnom paradom opet skinuo južnokorejski vratar.

47' - nova prilika za Messija, no Barcelonin čarobnjak ni ovoga puta nije našao put do mreže.

46' - na startu drugog dijela ista slika, Argentina opet krenula furiozno, a Južna Koreja je u poluvremenu obavila i prvu izmjenu. Izašao je Sung Yueng, a ušao Na Mil.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Argentina je apsolutno domnirala u jednoj od najljepših utakmica SP-a dosad. Redale su se prilike Teveza i pogotovo Messija, koji je vrhunski raspoložen. Argentinci su imali pet udaraca u okvir, no zabili su tek jedan gol. Drugi je djelo južnokorejski igrača, koji su pogodili vlastitu mrežu, no uspjeli su iskoristiti glupost Demichelisa i vratiti se u utakmicu u sudačkoj nadoknadi.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

45+1' - GOL!!! Kardinalna pogreška Demichelisa koji se poigravao pred svojim kaznenim prostorom i izgubio loptu od Chung Yonga. Južnokorejski nogometaš lakoćom je pogodio praznu mrežu pored zbunjenog Romera za smanjenje zaostatka svoje momčadi.

44' - fenomenalna akcija Lionela Messija! Najbolji nogometaš današnjice je projurio kroz sredinu terena, okrenuo čak četvoricu čuvara i lobom pokušao zatresti mrežu. Od pogotka su ga dijelili milimetri.

40' - brza akcija Gaučosa umalo je urodila novim pogotkom. Higuain je probio stranu, a njegov ubačaj vratar Južne Koreje je odbio točno na nogu Di Marije. Novo pojačanje Reala je opalilo svom snagom, ali Sung Ryoung je paradom spasio svoja vrata.

34' - drugi žuti karton za južnokorejsku momčad, a zaradio ga je Chung Yong.

33' - GOL!!! odlična akcija Argentinaca, Messi je odigrao za Rodrigueza koji je ubacio u suparnički šesnaesterac. Netko od argentinskih igrača glavom je prebacio loptu do usamljenog Higuaina, koji se naklonio i pogodio mrežu! Mirišalo je na zaleđe, ali usporena snimka je pokazala da ga nije bilo.

28' - vrhunski slobodni udarac Teveza, bomba koja je tek par centimetara otišla iznad grede.

23' - prvi problemi za Argentinu, zbog ozljede je igru morao napustiti Walter Samuel, a njegovo mjesto u obrani je zauzeo Burdisso.

18' - prvi udarac Južne Koreje prema Romeru, no lopta je otišla pored vrata.

17' - GOL!!! ubacivanje Messija iz slobodnog udarca s lijeve strane, lopta je preletjela prvi red skakača, iznenadila Chu Yonga i od njegove noge se odbila u južnokorejsku mrežu. Maradona skače od sreće, zna da rani pogodak omogućuje lakšu igru protiv obrambeno organiziranih momčadi.

10' - suparnici ne mogu zaustaviti Messija, drže ga rukama, udaraju nogama, pa je sudac De Bleeckere odmah to sasjekao u korijenu i Ki Hunu pokazao žuti karton.

arti-2010061700010068' - novi pokušaj Maradoninih igrača, udarac Higuaina također nije bio opasan za južnokorejskog vratara.

4' - prvi udarac Argentinac, Di Maria je pucao pored vrata.

1' - odmah je krenula opsada južnokrejskih vrata. Messi, Tevez i društvo polako pletu svoju 'mrežu.