KRAJ: / Prvacima samo bod, Paragvaj zaustavio Italiju

Svjetski prvaci iz 2006. godine večeras po prvi puta nastupaju na SP-u u Južnoj Africi.

14.6.2010.
22:29

Cape Town. Stadion Green Point. Sudac: Benito Archundia (Meksiko). Strijelac: 0:1 - Alcaraz (39), 1:1 - De Rossi (63). ITALIJA: Buffon (Marchetti, 46) - Criscito, Chiellini, Cannavaro, Zambrotta - De Rossi, Montolivo - Iaquinta, Marchisio (Camoranesi, 59), Pepe - Gilardino (Di Natale, 72). PARAGVAJ: Villar - Morel, Da Silva, Alacraz, Bonet - Torres (Santana, 60), Riveros, Caceres, Vera - Barrios (Cardozo, 75), Valdez (Santa Cruz, 68). Kraj utakmice. Nakon vodstva Paragvaja, Talijani su se izvukli i u nastavku utakmice izjednačili preko Rossija. Mogli su možda Azzurri i do pobjede, no sve pokušaje zaustavio je Villar.

DRUGO POLUVRIJEME83' - Odličan udarac Montoliva s distance, lopta je išla u sam donji kut - no Villar je sjajnom paradom odbio u korner.

80' - Pepe je tukao sa 20-ak metara oštro i nisko - Villar siguran.

75' - Posljednja izmjena na utakmici. Ušao je Cardozo umjesto Barriosa.

72' - Posljednja izmjena kod Azzurra. Di Natale je ušao umjesto Gilardina.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

68' - Izmjena u sastavu Paragvaja. Ulazi Santa Cruz, a teren je napustio Valdez. Igra se potpuno rasplamsala u drugom poluvremenu i igra se vrlo dobro na obje strane. Žuti karton zaradio je Camoranesi.

63' - Pogodak za Italiju! Greška vratara Villara, koji je promašio centaršut iz kornera, na drugoj vratnici našao se De Rossi i pogodio za 1:1.

62' - Caceres je prvi opomenuti igrač na utakmici.

60' - Dvije šanse Talijana, no oba puta na mjestu je bio Villar i zaustavio pokušaje Azzurra. Izmjena na obje strane. Kod Italije ušao je Camoranesi, a igru napustio Marchisio. Kod Paragvaja na terenu je Santana umjesto Torresa.

54' - Evo konačno malo uzbuđenja, nakon flipera u 16-ercu Italije, lopta se odbija do Vere koji tuče malo pokraj vratnice. Bila je to odlična prilika za Paragvaj.

52' - Pepe je pokušao atraktivno škaricama, no Talijan nije uspio pogoditi loptu, tako da nije bilo opasnosti za Villara.

51' - I drugo poluvrijeme počelo je kao i prvo - bez pravih prilika, sve se uglavnom događa na sredini igrališta. Tek jedan pokušaj Paragvaja koji nije bio bi blizu okvira talijanskog gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Talijani mjenjaju vratara. Ulazi Marchetti, a izašao Buffon.

Kraj prvog poluvremena. Nismo vidjeli puno od igre u prvih 45 minuta, a presudio je jedan prekid iz kojeg je Alcaraz odveo Paragvajce do vodstva.

PRVO POLUVRIJEME39' - Dugo nije bilo prilike na obje strane, no onda se dogodio prekid iz kojeg su Paragvajci poveli. Ubačaj sa 30-ak metara, a u buketu igrača najviše skače Alcaraz i vara nemoćnog Buffona.

22' - Sjajna prilika za Paragvaj, no Torres je promašio izglednu šansu za vodstvo sa ruba 16-erca.

21' - Prva šansa Pragvaja na utakmici, no sve se sretno završilo i lopta je završila u korneru. Iz kontra napada zaprijetio je Montolivo, obranio Villar.

15' - Aposultno ništa nismo vidjeli na otvaranju utakmice. Lopta se uglavnom šeće oko centra. Talijani nešto pokušavaju - ali uglavnom sve i ostaje na pokušajima...

11' - Igra se vrlo oprezno. Bez konkretnijih pokušaja da se ugroze vratari. Talijanima blaga terenska inicijativa.

5' - Prvi pokušaj Italije pripao je Montolivu, no udarac je blokiran tako da nema opasnosti za pargvajska vrata.

1' - Počela je utakmica po vrlo hladnom i kišnom vremenu u Cape Townu. No, unatoč tome, na tribinama se okupio velik broj navijača.

Talijani su na put u Južnu Afriku poveli devetoricu igrača s preko 30 godina. No, to za momčad Azzurra nikad nije bilo neobično. Prema najavama u početnoj 11-orici Italije trebala bi biti čak šestorica igrača Juventusa.

S druge strane biti će sastav Pargvaja, koja nema prevelikih zvijezda u momčadi, ali zato su kao momčad vrlo kompaktna i čvrsta družina, koja u prosijeku prima vrlo malo golova. Malo iznenađenje je što u početnom sastavu nema Santa Cruza.