KRAJ: / Olić i Robben izbacili Manchester iz Europe!

Nakon cjelotjedne igre skrivača, u kojoj je Alex Ferguson uspio uvjeriti sve da Wayne Rooney neće zaigrati protiv Bayerna, najubojiti napadač Crvenih vragova istrčat će na Old Trafford.

7.4.2010.
22:37

Manchester, Old Trafford. Gledatelja: 75.000. Sudac: Nicola Rozzoli (Italija). Strijelci: 1:0 - Gibson (3), 2:0 - Nani (7), 3:0 - Nani (41), 3:1 - Olić (43), 3:2 - Robben (74).

Manchester United: Van der Sar; Rafael, Ferdinand, Vidić, Evra; Fletcher, Carrick (od 80. Berbatov), Gibson (od 81. Giggs); Valencia, Rooney (od 55. O'Shea), Nani

Bayern: Butt; Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber; Robben (od 76. Altintop), Van Bommel, Schweinsteiger, Ribery; Mueller (od 46. Gomez), Olić (od 84. Pranjić)

90' - Bayern je znalački sačuvao loptu i rezultat koji ih je uveo u polufinale Lige prvaka

83' - Van Gaal je napravio hrvatsku rošadu, umjesto Olića na teren je poslao Danijela Pranjića.

81' - Fergusonov zadnji pokušaj da dođe do pogotka. Ubacio je u igru Berbatova i Ryana Giggsa, a teren su napustili Carrick i Gibson.

76' - izmjena kod Bayerna, strijelac Robben je odmah svoje mjesto prepustio Altintopu.

74' - GOL!!! majstorija Robbena koji je iz prve dočekao ubačaj iz kuta te zakucao loptu u sam kut Manchesterovih vrata.

68' - ubačaj Lahma s desne strane, Gomez je nadskočio Ferdinanda, ali je lopta 'liznula' gredu i otišla u gol-aut.

65' - krasna 'rolica' iz kornera Nanija za Carricka, koji je plasirao loptu, ali preko gola.

63' - Nani mogao riješiti utakmicu, pobjegao je cijeloj obrani Bayerna, ali je Butt refleksnom reakcijom spasio goste od najgoreg.

59' - kakva volejčina Riberyja s vrha šesnaesterca! Van der Sar boksanjem jedva spasio vlastitu mrežu.

55' - Ferguson povukao iz igre svojeg najjačeg aduta Rooneyja te Johnom O'Sheom zakrpao rupu nastalu isključenjem Rafaela.

55' - dobra pokušaj Nanija nakon odbijanca, ali lopta je završila u korneru.

54' - zaoštrilo se na terenu. Badstuber dobio žuti karton zbog grubog starta na Valenciji.

50' - velika nesmotrenost mladog Rafaela, koji je s leđa povlačio Riberyja te zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

46' - prva izmjena u redovima Bayerna odmah na startu drugoga dijela. Mario Gomez je zamijenio Thomasa Müllera.

KRAJ 1. POLUVREMENA

45+1' - Robben je mogao potpuno vratiti u igru Bayern, no njegovu bombu s vrha šesnaesterca sjajno je obranio Van der Sar. 45' - GOL!!! Bordeaux je poveo 1:0 pred svojim navijačima, a strijelac je bio Marouane Chamakh iz neposredne blizine. 43' - GOL!!! Olić se iskupio za prethodni promašaj i iz gotovo nemoguće situacije majstorski svladao Van der Sara. Prethodno se othrvao naletima Fletchera te ostao na nogama kako bi gotovo iz mrtvog kuta pogodio domaću mrežu.

41' - GOL!!! Valencia je opet probio stranu, ubacio u sredinu kaznenog prostora, Rooney je preskočio loptu koja je došla do Nanija. Portugala ju je zakucao pod gredu Bayernovih vrata za 3:0!

38' - Ivica Olić uprskao je najbolju priliku za Bayernu prvom dijelu! Müller ga je sjajno vidio na lijevo strani, no hrvatski napadač loše je primio loptu i Van der Sar je uklizavanjem spasio svoju mrežu.

34' - čisti zicer za Manchester! Rafael je oduzeo loptu Riberyju i pobjegao u kontru, koju su pratila trojica njegovih suigrača i samo Demichelis od gosujući braniča, no Fergusonov mladac' je bio sebičan i pucao je pored gola.

27' - javna opomena za Van Bommela koji je s leđa startao na Darrena Flecthera.

23' - udarac Nanija s vrha šesnaesterca, jako i neprecizno, visoko preko gola.

18' - prvi žuti karton na utakmici zaradio je mladi igrač Manchestera Rafael, koji je namjerno srušio Van Bommela.

16' - pokušaj Rooneyja glavom nakon kornera, ali pucao je visoko preko vrata. Bayern je u početnim minutama utakmice potpuno sterilan, a Ivica Olić odsječen u napadu.

7' - GOL!!! Valencia je zaljuljao Badstubera, nekoliko ga puta okrenuo i potom prizemno ubacio u peterac Bayerna, gdje je Nani potpuno neometan petom iznenadio obranu gostiju i Butta.

3' - GOL!!! Rooney je odmah pokazao kakav je pakleni igrač, otvorio je prostor za Gibsona, koji je povukao do vrha šesnaesterca i potom iznenadio Butta udarcem u bliži kut.

1' - počeo je nogometni spektakl u Teatru snova, Olić od prve minute pritišće obranu Manchestera.

-----------------------------------------------------------------------------------

arti-201003300852006"Vjerujem u polufinale, sposobni smo postići rezultat koji će nas odvesti dalje", najavio je hrvatski napadač Ivica Olić uoči uzvrata u kojem Bayern brani 2:1 iz Münchena.

Planove hrvatskog reprezentativca svim će silama pokušati pokvariti Alex Ferguson, koji je cijeli tjedan skrivaoWaynea Rooneyja, da bi ga na izenađenje svih gurnuo u prvi sastav uoči odlučujući 90 minuta.