KRAJ: / Hrvatska lakoćom razbila totalne amatere!

Hrvatska je uspješno preskočila i treću prepreku na Svjetskom prvenstvu. Kao što je i bilo očekivano, Kauboji su lakoćom razbili reprezentaciju Australije s visokih 27 razlike.

17.1.2011.
14:44

HRVATSKA: Šego, Alilović; Balić 1, Duvnjak 1, Lacković 2, Zrnić 4 (1), Kopljar, Vori 1, Gojun 1, Matulić 7 (1), Vuković 4, Buntić 7, Valčić, Štrlek 3 (2), Musa 8, Ninčević 3

AUSTRALIJA: Latinovic, Winkler; Stojanović 1, Blondell 1, Calvert 3 (1), Fletcher 3 (1), Hoppner 1, Groenner, Hedges, Kelly, Parmenter 1, Krajnc, Matić 2, Kodrić, Subotić 3.

SEDMERCI: Hrvatska 7 (6), Australija 2 (2)

ISKLJUČENJA: Hrvatska 2 minute, Australija 6 minuta DRUGO POLUVRIJEMEKraj utakmice!

60' (42:15) - Još dva pogotka Kauboja za konačnih +27. Strijelci su bili danas odlični Buntić i Matulić.

57' (40:14) - Matulić sa 7 metara postiže svoj šesti pogodak na utakmici.

55' (39:14) - Matulić dva i Musin jedan pogodak za +25.

53' (36:14) - Matulić zabija iz kontre, a Calvert na drugoj strani iz sedmerca.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

50' (35:13) - Matić je smanjio za Australce, a Duvnjak na drugoj strani postigao svoj prvi gol na SP-u.

48' (34:12) - Buntićev novi gol. Šego je na vratima upisao nekoliko obrana u nizu, a Matulić zabija sa sedam metara za +22.

46' (32:12) - Lacković zabija svoj drugi gol za vodstvo Kauboja od 20 pogodaka razlike.

44' (31:12) - Buntić postiže svoj peti gol na utakmici i vodi našu reprezentaciju prema +20.

42' (30:12) - Ninčević zabija s krila, a Lacković s crte svoj prvi gol na utakmici. Za Australce zabija Fletcher iz sedmerca.

40' (28:11) - Musa sam razbija Australce. Njegov sedmi pogodak za +17.

39' (27:11) - Musa zabija svoj šesti pogodak na susretu, Ninčević svoj drugi nakon brze kontre.

38' (25:11) - Ninčević i Vuković dižu na +14. Za Klokane je zabio Fletcher.

36' (23:10) - Musa je opet zabio, na drugoj strani Hoppner postigao prvi pogodak za Australiju u nastavku.

33' (22:9) - Buntić i Matulić dižu na +12, što je najveća prednost Kauboja na utakmici.

31' (20:9) - Musa zabija prvi pogodak za Hrvatsku u nastavku.

PRVO POLUVRIJEMEKraj prvog poluvremena!

30' (19:9) - Buntić i Vuković u posljednjoj minuti prvog dijela dižu na plus deset.

29' (17:9) - Opet dva pogotka u nizu za Australce, strijelci - Calvert i Matić.

27' (17:7) - Opet smo na plus deset. Buntić je bio precizan sa sedam metara.

25' (15:6) - Vuković opet diže na devet razlike.

23' (14:6) - Musa zabija svoj drugi gol, Subotić na drugoj strani - svoj treći.

20' (13:5) - 'Raspucali' su se Australci - zabio je Fletcher, da bi na drugoj strani uzvratio Musa.

19' (12:4) - Štrlek zabija svoj prvi pogodak iz igre.

16' (11:3) - Dva gola u nizu Australaca, oba je zabio Subotić.

15' (11:1) - Prvi svoj pogodak na utakmici zabio je Vuković. Odlazimo na velikih plus deset.

12' (10:1) - Štrlek je bio precizan sa sedam metara. Imamo igrača više.

10' (9:1) - Zrnić je već postigao svoj četvrti pogodak na utakmici. Australci postižu svoj prvi pogodak preko Calverta, da bi na drugoj strani zabio Buntić.

8' (7:0) - Traje odlična serija Kauboja. Na sedam razlike dižu Štrlek i Balić.

5' (5:0) - Naši rukometaši odmah su na početku tko je gazda na terenu. Dva pogotka Zrnića i Gojuna za visoku prednost.

2' (2:0) - Dobar početak naših. Vori i Zrnić pogađaju za prvo vodstvo na utakmici.

1' (0:0) - Počela je utakmica. Prvi napad pripao je Australcima, no nije bilo opasnosti po naša vrata.

NAJAVA arti-201101140698006Nakon mučenja u prvim poluvremenima utakmica protiv Rumunjske i Alžir, pred izabranicima Slavka Goluže je konačno dvoboj u kojem niti u jednom trenutku neće živcirati navijače. Valjda...

arti-201101160247006Australija je ipak iz nekog drugog svijeta, svjetlosnim godinama udaljenog od reprezentacija iz rukometnog vrha, no Svjetsko prvenstvo amateri iz Down Under nisu htjeli propustiti. Bez obzira što su se morali odreći plaće za vrijeme trajanja SP-a jer ih nema na poslu i što su dolazak u Švedskoj morali platiti oko 25.000 kuna.

arti-201101170155006"Nije to nama ništa neobično, takav je status rukometa. Znali smo da ćemo morati sami platiti, ali nismo od početka znali koliko. Rukomet nikoga ne zanima u Australiji, većina ljudi ni ne zna da se igra Svjetsko prvenstvo. Ali mi smo sportaši i željeli smo doći ovdje po svaku cijenu", izjavio je 21-godišnji australski rukometaš Ognjen Matić za 24 sata.

Riječ je o rođenom Splićaninu čiji je otac Srbin, a majka Hrvatica iz Omiša. Student je Fakulteta za fizičku kulturu koji je u Hrvatskoj bio samo jednom, 2009. godine kada je igrao na SP-u i tada je ostao ljetovati na Jadranu. Sada se veseli novom susretu s Hrvatskom, ali protiv Ivana Balića i njegovih suigrača.

arti-201101150273006"Balić je strašan, ima puno finti, tehički je nevjerojatan. Ali ne moram vam ja to govoriti, to svi znaju. Bit će lijepo igrati protiv svih tih igrača", dodao je lijevi vanjski Australije, države od 22.5 milijuna stanovnika u kojoj se samo 1200 muškaraca i žena bavi rukometom, a postoji tek 16 registriranih klubova, piše 24sata.

Hrvatska treći dvoboj na SP-u protiv Australije igra u Malmöu od 18 sati, a sva zbivanja s tog susreta možete pratiti UŽIVO na net.hr-u.