KRAJ: / Hajduk se oprostio od Europe, dječji vrtić poražen!

Domaća dica, uz kapetana Senijada Ibričića i Anasa Sharbinija, pokušat će na Poljudu slomiti grčki AEK i otvoriti Hajduku vrata proljeća u Europi.

1.12.2010.
16:59

Split. Stadion Poljud. Gledatelja: oko 12.000. Sudac: Mike Dean (Engleska). Strijelci: 0:1 - Scocco (51-11m), 0:2 - Manolas (61), 0:3 - Blanco (84), 1:3 - Buljat (90). HAJDUK (4-2-3-1): Radošević - Oremuš, Maloča, J. Buljat, Jozinović - M. Ljubičić (Andrić, 53), Ibričić - Strinić, Tomasov (Čop, 53), An. Sharbini - Vukušić. AEK (4-3-2-1): Saja - Jahić, Dellas, Manolas, Karabelas - Makos, Diop, Gentzoglou - Scocco (Leonardo, 77), Burns (Lagos, 70) - Liberopoulos (Blanco, 80).DRUGO POLUVRIJEMEKraj utakmice! Pobjeda AEK-a 1:3!

90+3' - Mogli su Splićani i do drugog pogotka, no lošu večer upotpunio je Maloča promašajem iz velike blizine.

Raspoloženi su bili strijelci i u Rusiji. Do kraja utakmice još dva pogotka. Na 2:1 smanjio je Kanu (87), a konačnih 3:1 postavio je Huszti (88). 90' - Gol za Hajduk! Počasni pogodak za Bile postigao je Buljat nakon gužve u petercu AEK-a. Lopta je pala točno ispred stopera Splićana koji ju sa šest, sedam metara zakucava u mrežu.

88' - U posljednjim minutama susreta požutio je i Ibričić.

84' - Kraj priče i nade u eventualno čudo. Dobru loptu Leonarda iskoristio je Blanco i matirao Radoševića koji je potpuno zaspao na splitskim vratima.

82' - Hajduk i dalje ne može stvoriti opasnu situaciju, a Splićani kao da su se već predali. Igrači AEK-a lakoćom kontorliraju posjed lopte.

80' - I posljednja izmjena kod AEK-a. Liberopoulosa je zamijenio Blanco.

77' - Strijelac prvog pogotka Scocco napustio je igru, a zamijenio ga je Brazilac Leonardo.

70' - Prva promjena kod gostiju. Izašao je neugodni Burns, a umjesto njega na terenu je Lagos.

65' - Zenit je u dvoboju s Anderlechtom povisio vodstvo na 2:0. Strijelac je bio Bukharov. No dobar rezultat iz Rusije sada je manje važan budući da Splićani gube od AEK-a. 63' - Priliku za smanjenje rezultata imao je Vukušić, no spetljao se nakon dobrog ubačaja Sharbinija.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

61' - Novi gol AEK-a! Nakon kornera Scocce, najviši u skoku bio je Manolas koji odlično glavom pogađa za 0:2!

60' - Burns je opet napravio nered u obrani Hajduka, no srećom blokirali su ga Splićani u posljednji trenutak.

53' - Dvostruka izmjena kod domaćina. Izašli su Tomasov i Ljubičić, a umjesto njih na terenu su Čop i Andrić.

52' - Jozinović je požutio zbog prekršaja na protivničkom igraču.

51' - Ono što se nije dogodilo u 48., dogodilo se nekoliko minuta kasnije. Jedanaesterac je skrivio Maloča, a vodstvo gostima donosi Scocco preciznim i snažnim udarcem s bijele točke.

48' - Dvojbena situacija u 16-ercu Splićana. Pao je Burns, ali engleski sudac nije pokazao na bijelu točku. Prema ponovljenoj snimci čini se kako Mike Dean ne bi pogriješio da je svirao najstrožu kaznu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena na Poljudu. Unatoč tomu što su i gosti imali svoje prigode, može se slobodno reći kako je Hajduk propustio više izglednih prilika, te Splićani imaju za čime žaliti nakon prvih 45 minuta.

PRVO POLUVRIJEME45+3' - Posljednja prigoda u prvih 45 minuta pripala je domaćinima. Nakon kornera, Buljat je spustio glavom za Ljubičića koji s desetak metara tuče loše i pogađa protivničkog braniča koji je ležao pokraj gola.

45+2' - Stopostotna prilika za goste! Burns je probio po desnoj strani, vratio povratno za Gentzogloua koji promašuje prazna vrata sa šest, sedam metara.

45+1' - Igrat će se tri minute nadoknade u prvom dijelu. Ponovno prijeti Sharbini nakon još jednog dobrog driblinga, no udarac odlazi pokraj vrata.

38' - Tomasov je probio desni bok, sjajno preko cijelog terena našao Sharbinija na lijevoj strani šesnaesterca koji daje za Vukušića u sredinu peterca, međutim, napadač Hajduka loše je primio loptu i obećavajuća prigoda otišla je u nepovrat.

36' - Treći igrač u domaćem sastavu sa žutim kartonom je Ljubičić. Veznjak Hajduka opomenu je zaradio zbog prekršaja na Diopu.

31' - Opomena i na drugoj strani. Prvi karton kod AEK-a zaradio je Gentzoglou zbog povlačenja Ljubičića.

29' - I Buljat je zbog prekršaja požutio u redovima Hajduka.

21' - Novi nalet Splićana. Anas Sharbini je opet zavaljao svog čuvara, tukao u suprotni kut, no više je to ispalo kao oštar centaršut - na kojeg je zamalo zakasnio Tomasov na drugoj vratnici.

19' - Prijeti ponovo Hajduk. Veliku priliku imao je Vukušić, no mladi napadač tukao je loše pokraj vrata sa svega pet, šest metara.

16' - Unatoč teškom terenu, dobro se igra na Poljudu. Nova šansa grčke momčadi - tukao je Liberopoulos, a Radošević nogom odbio u korner.

15' - Opasnu kontru gostiju u spasio je Jozinović. Opasno je i na drugoj strani, Tomasov se probio gotovo u peterac AEK-a, no njegov udarac blokiran je u posljednji trenutak.

13' - Dobre vijesti za Hajduk stižu iz Rusije gdje Zenit protiv Anderlechta vodi s 1:0. Strijelac je bio Ionov. 12' - Gužva u 16-ercu Hajduka nakon prekida, no srećom Liberopoulos je pucao tek preko vrata.

11' - Prvi karton na utakmici dobio je Maloča zbog potezanja protivničkog igrača s leđa.

4' - Kakva prilika za Hajduk! Vukušić je povukao kontru, dao nešto sporiju loptu za Anasa Sharbinija, no ovaj se odlično snašao i prevario čuvare, te potom tukao u vratnicu! Na odbijenu loptu natrčao je Tomasov i s desetak metara tukao visoko preko gola. Šteta!

1' - Počela je utakmica! Na Poljudu se okupilo nešto više od 13.000 gledatelja. Travnjak je u vrlo lošem stanju. Sretno Splićani!

NAJAVA arti-201011300756006S obzirom na blijeda izdanja svoje momčadi u posljednjim utakmicama, Goran Vučević je izabrao izuzetno hrabru taktiku i postavu kojom će se suprotstaviti AEK-u u 5. kolu Europske lige.

Trener Hajduka će na travnjak poljudskog stadiona poslati vrlo ofenzivnu momčad u kojoj će hrvatski reprezentativac Ivan Strinić igrati puno bliže suparničkim vratima, dok će njegovo mjesto u zadnjem redu zauzeti Goran Jozinović.

Anas Sharbini neće igrati lijevo uz aut-liniju, već u vrhu napada zajedno s Vukušićem. Po desnoj strani će grčke bočne igrače napadati Tomasov, a leđa će mu čuvati Oremuš. Srce veznog reda Hajduka držat će kapetan Ibričić i igrač velikih motoričkih sposobnosti Marin Ljubičić.

arti-201012010120006I svega ovoga jasno je da se Vučević odlučio na hitre nogometaše lakog koraka koji će se na natopljenom Poljudu ravnopravno suprostaviti AEK-ovim znalcima.

Splitski navijači će ujedno vidjeti na djelu pravi dječji vrtić, kako je još bivši trener Stanko Poklepović nazvao svoje igrače u europskim iskušenjima.

Najstariji igrač u momčadi Hajduka koja će istrčati protiv atneskog sastava bit će 25-godišnji Senijad Ibričić. Godinu dana mlađi je Jurica Buljat, a svi ostali su mlađi od njih dvojice.

Najavljeni sastav Hajduka: Radošević - Oremuš, Maloča, J. Buljat, Jozinović - Tomasov, M. Ljubičić, Ibričić, Strinić - Anas Sharbini, Vukušić