KRAJ: / Dinamo izgubio i ispao iz Europe!

Hrvatski prvak mora pobijediti Temišvar ukoliko misli i na proljeće igrati u Europskoj ligi. Međutim, Modri ovise i o rezultatu iz Amsterdama. Događaje obje utakmice pratite uživo na net.hr-u...

17.12.2009.
20:53

'Ako u 80. minuti i dalje bude 0:0, i Kruno Jurčić ulazi u igru!', te riječi Zdravka Mamića dovoljno govore koliko je Modrima potrebna pobjeda u dvoboju s Rumunjima.

Zagreb. Stadion Maksimir. Bez gledatelja. Sudac: Carlos Velasco Carballo (Španjolska).

Strijelci: 0:1 - Bucur (67), 1:1 - Scutaru (80-ag), 1:2 - Goga (84).

Dinamo:Butina, Ibanez (Tomečak, 72), Kovač, Lovren, Etto, Sammir, Badelj, Mandžukić, Slepička (Sivonjić, 72), Vrdoljak, Morales.

Temišvar:Taborda, Alexa, Nibombe, Stancu, Parks (Ionescu, 90), Scutaru, Mera, Bucur (Matei, 88), Maxim, Bourceanu, Curtean (Goga, 75).90+4' - Istekla je i sudačka nadoknada u kojoj se ništa zanimljivog nije desilo. Konačnih 1:2 zacementiralo je Dinamo na trećem mjestu skupine A i tako još jedanput ostavilo Modre bez proljeća u Europi.

90+3' - Zbog odugovlačenja žuti karton zaradio je odlični gostujući vratar Taborda.

90+2' - Posljednja izmjena na utakmici. U igru je ušao Ionescu, a izišao je Parks.

88' - Nekoliko minuta dobio je i Matei, koji je zamijenio strijelca prvog pogotka gostiju, Bucura.

84' - Tek što je Dinamo poravnao, eto novog pogotka u mreži Butine. Jednu gužvu u šesnaestercu Zagrepčana najbolje je iskoristio Goga, kojem se lopta odbila na 10-ak metara, a rumunjski je napadač bez problema pogodio za novo vodstvo.

82' - Posljednja izmjena domaćih. Kramarić je ušao umjesto Morlaesa.

80' - Odlična lopta na Sivonjića koji slabo tuče po podu, no na njegovu loptu natrčava Scutaru i pogađa vlastitu mrežu za 1:1.

76' - Ajax je smanjio vodstvo Anderlechta na 3:1 pogotkom Emanuelsona. Međutim, trenutnim rezultatom u Maksimiru, sada je to potpuno nebitno.

75' - Prvu izmjenu u susretu rade i gosti. Goga je zamjenio Curteana.

72' - Krunoslav Jurčić napravio je dvostruku izmjenu. Igru su napustili Ibanez i Slepička, u unutra su Tomečak i Sivonjić.

67' - Ono što nije uspjelo Curteanu uspijelo je Bucuru i gosti od sredine drugog poluvremena imaju minimalno vodstvo. Bio je to oštar ubačaj u peterac kojeg je rumunjski napadač spretno pospremio u mrežu.

65' - Stopostotna šansa za Temišvar! sijevnula je kontra po lijevoj strani, ubačena lopta za Curteanua koji promašuje čitav gol sa vrha peterca!

64' - Dva vrlo dobra pokušaja Ibaneza i opet je goste spasio odlični Taborda. Najprije je Argentinac tukao iz slobodnjaka, vratar Temišvara obranio, a odbijenu loptu ponovno je dobro stisnuo Ibanez - no opet s istim ishodom.

62' - Samo minutu kasnije zbog prekršaja požutio je i Nibombe.

61' - Prvi karton na utakmici zaradio je gostujući igrač Mera.

58' - Ponovno ista kombinacija: Morales je centrirao iz kuta, a lopta pronalazi Lovrena koja sa šest, sedam metara tuče visoko preko gola. Odlična prilika, ali loša završnica stopera Modrih.

56' - Korner Moralesa, skok Lovrena, no lopta završava pored gola Taborde.

54' - Mandžukić je dobro prošao po krilu, a njegovu povratnu loptu u posljednji trenutak ispred Slepičke čisti rumunjska obrana.

49' - Dobra kombinacija Moralesa, Mandžukića i Slepičke, a udarac posljednje navedenog sigurno zaustavlja golman Temišvara.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Oba trenera nisu se još uvijek odlučila za promjene u sastavima.

Završeno je prvih 45 minuta dvoboja u Maksimiru nakon kojih je Dinamo miljama daleko od Europske lige zahvaljujući visokom vodstvu Anderlechta u Nizozemskoj.

43' - Anderlecht je još jedanput pogodio mrežu Ajaxa. Doduše u tome im je pomogla smiješna intervencija domaćeg vratara Stekelenburga i njegove obrane. Strijelac je na kraju ni kriv ni dužan bio Legear.

33' - Sammir je odigrao dobru kombinaciju sa suigračem i izbio iskosa s desne strane pred Tabordu, međutim, njegov udarac završio je ravno naručju protivničkog vratara.

27' - Etto je odlično probio u kazneni prostor Rumunja, no njegova povratna lopta nije pronašla nikog u Modrom dresu.

22' - Dinamov vratar opet na iskušenjima. Stancu je tukao sa 20-ak metara, Butina skrenuo u korner.

21' - Katastrofalne vijesti iz Nizozemske. Belgijanci su drugim golom Lukakua došli do ogromne prednosti u ranoj fazi utakmice.

19' - Maxim je s 30 metara neugodno opalio iz slobodnjaka, ali golman hrvatskog prvaka još jedanput je dobro reagirao.

13' - Loše vijesti za Zagrepčane. Anderlecht je poveo u gostima kod Ajaxa pogotkom Lukakua i obradovao velik broj belgijskih navijača koji su stigli u Amsterdam.

12' - Sammir je nakon kornera tukao snažno, ali ponovno je vratar Temišvara dobro reagirao i odbio loptu u novi korner nakon kojega pokušava i Mandžukić - opet bez uspjeha.

8' - Parks je opasno ubacio pred Dinamova vrata, srećom po domaće bez većih posljedica.

7' - Prva neugodna situacija pred vratima Dinama. Najprije je Butina istrčavanjem spasio svoja vrata da bi u nastavku akcije skinuo dobar udarac glavom Burceanua. Odbijanac je Etto izbio u korner.

2'- Slepička je odmah na otvaranju susretu mogao dovesti Dinamo u vodstvo. Čeh je dobro tukao sa ruba šesnaesterca, ali njegov šut vratar gostiju krajnjim naporom odbija u korner. Nakon udarca iz kuta, ponovno je nakon gužve morao reagirati Taborda i još jedanput je spasio vrata Temišvara.

1' - Utakmica je počela. Posljednjih 90 minuta dvoboja po skupinama koje će odlučiti ostaju li Zagrepčani u Europi ili ne. Gledatelja u Maksimiru nema, a temperatura je okruglih minus 10!