KRAJ: / Čudesnim golom Maicon razbio bedem S. Koreje!

U drugom meču 'skupine smrti' Brazil je izraziti favoriti protiv Sjeverne Koreje i bilo bi pravo čudo kada bi azijska reprezentacija izvukla čak i bod.

15.6.2010.
22:24

Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Viktor Kassai (Mađarska). Strijelci: 1:0 - Maicon (55), 2:0 - Elano (72), 2:1 - Yun Nam (89).

BRAZIL: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Bastos - Elano, G. Silva, Felipe Melo - Kaka, Robinho, Luis Fabiano.

SJEVERNA KOREJA: Myong Guk - Jong Hyok, Chol Jin, Nam Chol, Kwang Chon - In Guk, Jun Il, Yun Nam - Yong Hak, Yong Jo, Tae Se. Udarci: 26 - 11 Udarci izvan okvira: 16 - 8 Udarci u okvir: 10 - 3 Korneri: 7 - 3 Zaleđa: 3 - 1 Prekršaji: 9 - 10 Žuti kartoni: 1 - 0 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 63 posto - 37 posto 89' - GOL!!! Sjeverna Koreja je odlučila učiniti završnicu utakmice zanimljivijom. Yun Nam je okrenuo Lucija i ljevicom pogodio brazilsku mrežu za smanjenje na 2:1.

88' - prvi žuti karton na utakmici u samom finišu, zaradio ga je Ramires.

86' - prvi ozbiljniji nalet Sjeverne Koreje, no opasnost pred svojim vratima uklizavanjem je počistio Juan.

85' - novi pokušaj Nilmara, no pucao je po sredini vrata u sjevernokorejskog vratara.

84' - zadnja promjena kod Brazilaca, Felipe Melo je prepustio svoje mjesto Ramiresu.

81' - sjevernokorejski izbornik radi prvu promjenu, povukao je Il Guka, a u igru ubacio Kim Ila.

80' - odmah prvi pokušaj pričuve Nilmara, no Myong Guk ovoga puta nije imao problema.

78' - nova promjena kod Brazila, Kaka odlazi na zasluženi odmor, a njegovu poziciju će zauzeti Villarrealov veznjak Nilmar.

73' - strijelac Elano odmah je napustio igru, a umjesto njega je ušao Dani Alves.

72' - GOL!!! Robinho je kroz šumu nogu pronašao natrčalog Elana, koji je iskosa s desna strane plasirao loptu u mrežu nemoćnog Myong Guka.

64' - u vrhunskoj prilici se našao Luis Fabiano nakon brze kontre Robinha i Kake, no brazilski golgeter je iz sjajne pozicije pucao preko grede.

55' - GOL!!! Prvi gol u 'skupini smrti' zabio je Maicon. I to na kakav način. Kaka je gurnuo prejaku loptu za strijelca koji je već bio na gol-aut liniji, ali tada je iz mrtvog kuta potegnuo desnicom i iznenadio nespremnog Myong Guka.

53' - opet Robinhov udarac, no lopta je otišla pored vrata.

51' - idealna šansa za Brazil iz slobodnog udarca! S 20-tak metara je pucao Bastos, ali neprecizno pored vratnice.

48' - novi pokušaj Robinha blokirala je sjevernokorejska obrana. 46' - krenuo nastavak utakmice bez izmjena u oba sastava. Mogu li Brazilci u drugih 45 minuta probiti sjevernokorejski bunker? Sjeverna Koreja se nakon 44 godine vratila na veliku scenu, a na SP-u u Engleskoj 1966. stigli su do četvrtfinala s Portugalom. U toj utakmici su nakon 25 minuta vodili 3:0, no protivnik predvođen Eusebijem, koji je zabio četiri gola, izveo je veliki preokret te slavio s 5:3. KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Brazil je držao loptu u svom posjedu 66 posto, uputio čak devet udaraca (tri u okvir), ali nije bio ni blizu pogotka. Sjeverna Koreja se brani sa svih 11 igrača i ne dopušta Dunginim igračima kombiniranje u blizini vlastitog šesnaesterca.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

34' - Robinho je jedini raspoloženi Brazilac, već je pokazao cijeli repertoar driblinga, a namjestio je i priliku za udarac Bastosa, koji je otišao preko grede.

27' - bomba Maicona s vrha šesnaesterca, no Myong Guk boksa loptu u korner.

20' - Robinho dobio loptu u šesnaestercu, pucao iz okreta, ali opet točno u sjevernokorejskog vratara.

13' - udarac Elana iz koljena, ali točno po sredini vrata u dobro postavljenog Myong Guka.

arti-20100615035700611' - prvi sramežljivi pokušaj Sjeverne Koreje pucao je Tae See, ali Julio Cesar nije imao problema. 7' - nova prigoda za Brazil, Kaka je gurnuo u šansu Robinha koji je okrenuo na desnu nogu, ali je pucao vrlo loše s vrha šesnaesterca.

7' - prvi izrađeni udarac Brazilaca, no Elanov pokušaj je otišao visoko iznad grede.

2' - sjajan potez Robinha koji je biciklima izbacio dvojicu čuvare te doveo Kaku u izglednu priliku. Igrač Reala je nespretnom reakcijom upropastio sjajnu akciju suigrača.

arti-2010061409240061' - počeo dvoboj u prohladnom Johannesburgu, a neki Brazilci su čak istrčali s rukavicama na rukama.