KRAJ: / Brazil razbio Obalu Bjelokosti i ostao bez Kake!

Brazil je u prvoj utakmici pobijedio Sjevernu Koreju, ali nije impresionirao. Protiv Obale Bjelokosti, koja je remizirala s jakim Portugalom, Seleçao će morati pružiti više za novi trijumf.

20.6.2010.
22:24

Johannesburg. Stadion Soccer City. Sudac: Stephane Lannoy (Francuska). Strijelac: 1:0 - Luis Fabiano (26), 2:0 - Luis Fabiano (50), 3:0 - Elano (62), 3:1 - Drogba (79).

BRAZIL: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Bastos - Elano (od 62. Dani Alves), Gilberto Silva, Felipe Melo - Kaka, Robinho (od 93. Ramires) - Luis Fabiano.

OBALA BJELOKOSTI: Barry - Demel, Kolo Toure, Zokora, Tiene - Yaya Toure - Dindane (od 54. Gervinho), Eboue (od 72. Romaric), Kalou (od 68. Keita), Tiote - Drogba. Udarci: 12 - 10 Udarci izvan okvira: 6 - 6 Udarci u okvir: 6 - 4 Korneri: 4 - 3 Zaleđa: 0 - 2 Prekršaji: 17 - 23 Žuti kartoni: 1 - 3 Crveni kartoni: 1 - 0 Posjed lopte: 56 posto - 44 posto 90+3' - izbornik Dunga je obavio taktičku izmjenu, izvukao je Robinha, a u posljednjim sekundama na teren poslao Ramiresa.

90+2' - akrobatski potez Keite, vratio loptu pred vrata Brazila za Drogbu, no spasio je Julio Cesar.

88' - velika gužva na terenu nakon starta Kake. Realov igrač se samo postavio na Keitu koji je, ne gledavši, naletio na njega i pao kao pokošen. Krenulo je naguravanje, a na kraju je ceh platio Kaka dobivši drugi žuti, odnosno crveni karton.

86' - sada je požutio i Tiote, atmosfera je naelektriziran do krajnjih granica.

85' - nakon malog naguravanja uz aut-liniju i žustre rasprave, Kaka je dobio javnu opomenu, utakmica je postala vrlo nervozna i prijeti da se otme kontroli.

79' - GOL!! nakon bijega Gervinha u nastavku akcije Tiote je ubacio za usamljenog Drogbu u srcu brazilskog šesnaesterca. Nije bilo zaleđa i napadač Chelseaja je glavom naciljao mrežu za povijesni gol. Naime, Obala Bjelokosti je postala prva afrička reprezentacija koja je zabila Brazilu na svjetskim prvenstvima.

75' - ružan start Keite na nogu Bastosa sudac je sankcionirao samo žutim kartonom. Kako je startao na Brazilca, nogometaš Obale Bjelokosti lako je mogao dobiti i crveni.

74' - udarac Danija Alvesa iz daljine, ali Barry je bio siguran. 72' - posljednja izmjena kod Obale Bjelokosti, teren je napustio Eboue, a ušao je Romaric koji je u prvom kontaktu s loptom odlično pucao, ali je Julio Cesar još bolje obranio.

70' - dvostruki pokušaj Brazila, udarac Kake je blokiran, a Luis Fabiano je pucao pored gola.

68' - izbornik Eriksson vuče drugi potez, izvadio je Salomona Kaloua, a ubacio na teren Kadera Keitu.

67' - prinuda promjena kod Brazila, strijelac Elano je stradao u jednom startu i na nosilima je iznesen s travnjaka. Čini se da je teže ozlijeđen. Zamijenio ga je Dani Alves.

62' - GOL!!! opet je sve režirao raspoloženi Kaka, a egzekutor je ovoga puta bio Elano!

60' - sjajan udarac Kake, no suparnički vratar Barry je izvukao najbolju obranu na utakmici!

55' - odmah je pokušao uzvratiti Drogba glavom, no pucao je pored vrata. Bio je to najopasniji pokušaj Obale Bjelokosti dosad.

54' - prva izmjena kod afričkih Slonova, iz igre je izašao nevidljivi Dindane, a ušao Gervinho.

50' - GOL!!! brza akcija Brazilaca, u šansu se došao Luis Fabiano koji se, barem se tako čini, poslužio rukom kako bi namjestio loptu na udarac, opalio svom snagom i drugi put pogodio mrežu Obale Bjelokosti.

46' - počeo je drugi dio utakmice u kojem Obala Bjelokosti mora pokazati da je spremna za velike stvari. U suprotnom će upisati poraz koji bi ih mogao gurnuti na rub provalije.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - u vrlo izjednačenom meču oba sastava su uputila po četiri udarca, ali samo jedan u okvir vrata. Brazilcima je taj jedan bio sretan jer je Luis Fabiano vrhbnski zakucao loptu u suparničku mrežu. Brazil je imao loptu nešto više u svom posjedu (54 % prema 46 %), a ti laganu prednost je kapitalizirao minimalnim vodstvom.

39' - u sljedećoj akciji iz daljine je opet pucao Dindane, no točno u vratara Cesara. Bio je to prvi šut u okvir brazilskih vrata Obale Bjelokosti.

38' - izgledna prilika za Obalu Bjelokosti, ubacio je Demel, iz okret je pucao Dindane, no njegov udarac je blokirao jedan brazilski igrač gornjim dijelom tijela. Erikssonovi igrači podignuli su ruke u zrak tražeći jednaesterac, no sudac je ignorirao njihove prigovore.

31' - nakon niza prekršaja sudac Lannoy odlučio je izvaditi žuti karton. Javnu opomenu je dobio Tiene zbog starta na Elanu.

26' - GOL!!! sjajna akcija Brazilaca. Sve je zakuhao Kaka, gurnuo za Luisa Fabiana koji je gotovo iz nemoguće pozicije zakucao loptu pod gredu. Barry je bio u tom prvom kutu vrata, ali je samo pogledom ispratio loptu.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

18' - prvi korner za Brazil, gužva u kaznenom prostoru Obale Bjelokosti, prvo je pucao Gilberto Silva u blok, a potom Robinho preko gola.

15' - Brazilci već treći put napravili prekršaj u blizini svog šesnaesterca, slobodni udarac za Obalu Bjelokosti, no ubacivanje je uspio očistiti Julio Cesar.

12' - novi slobodnjak za Slonove, Drogba je pokušao izravno pucati, ali je to učinio jako loše.

4' - uzvratila je Obala Bjelokosti iz slobodnog udarca, ali lopta je preletjela sve i završila iz brazilskog gola.

1' - samo 45 sekudni trebalo je za prvi udarac, pokušao je Robinho lobom s 30-tak metara, ali lopta je zamalo otišla preko grede.

1' - počeo možda i najveći dvoboj dosadašnjeg dijela SP-a. Na jednoj strani brojne brazilske zvijezde predvođene Kakom i Robinhom, a na drugoj strani Slonove predvodi Didier Drogba, tek oporavljeni od loma ruke

NAJAVAarti-201006150871006Igra brazilske reprezentacije u prvom nastup nikoga nije bacila u trans. Dungini igrači su se mučili protiv žilavih sjevernokorejskih nogometaša, ali čudesnim golom Maicona slomili su otpor azijske momčadi.

arti-201006200001006Za Obalu Bjelokosti trebat će više, pogotovo puno bolja partitura Kake, koji je bio gotovo nevidljiv. S druge strane, oporavljeni Didier Drogba vraća se u početni sastav Slonova i bit će najveća opasnost za brazilske braniče.

U svakom slučaju, puno velikih nogometnih imena na jednom mjestu trebala bi biti jamac dobrog nogometa i, nadamo se, pregrštu uzbuđenja.