KRAJ: /

Australci izbacili Srbiju sa SP-a!

Sve reprezentacije u skupini D još imaju šansu za prolazak u drugi krug. Najmanje izglede ima Australija kojoj treba pobjeda nad Srbijom i čudo u drugoj utakmici između gane i Njemačke.

23.6.2010.
22:26

Nelspruit. Stadion Mbombela. Sudac: Jorge Larrionda (Urugvaj). Strijelci: 1:0 - Cahill (69), 2:0 - Holman (73), 2:1 - Pantelić (84).AUSTRALIJA: Schwarzer - Wilkshire, Beauchamp, Neill, Carney - Emerton, Čulina, Cahill, Valeri, Bresciano - Kennedy.

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Vidić, Luković, Obradović - Krasić, Kuzmanović, Stanković, Ninković, Jovanović - Žigić.

Udarci: 17 - 23 Udarci izvan okvira: 10 - 17 Udarci u okvir: 7 - 6 Korneri: 5 - 6 Zaleđa: 1 - 7 Prekršaji: 25 - 10 Žuti kartoni: 3 - 2 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 46 posto - 54 posto

90' - sporna situacija, Vidić je glavom nakon kornera pogodio u ruku Cahilla koji nije ni gledao loptu. Srbi su tražili jedanaesterac, ali je sudac ignorirao njihove prigovore.

87' - velika prilika za Australce! Mogao je Kennedy riješiti pitanje pobjednika, ali je iz okreta s desetak metara pucao pored vrata.

84' - GOL!! opalio je Tošić, a dosadašnji junak Schwarzer nije uspio ukrotiti loptu koja je pala pred Pantelića. Napadač Ajaxa je lakoćom pogodio mrežu.

82' - posljednja izmjena kod Australije, izašao je Wilkshire, a ušao Garcia. Johannesburg. Stadion Soccer City. Sudac: Carlos Simon (Brazil). Strijelac: 0:1 - Özil (60).

GANA: Kingson - Pantsil, Mensah, Jonathan, Sarpei - Kevin-Prince Boateng, Annan, K. Asamoah - Tagoe (od 64. Muntari), Gyan (od 82. Amoah), Ayew (od 92. Adiyiah).

NJEMAČKA: Neuer - Jerome Boateng (od 73. Jansen), Friedrich, Mertesacker, Lahm - Schweinsteiger (od 81. Kroos), Khedira - Müller (od 67. Trochowski), Özil, Podolski - Cacau. Udarci: 17 - 13 Udarci izvan okvira: 12 - 7 Udarci u okvir: 5 - 6 Korneri: 4 - 7 Zaleđa: 3 - 4 Prekršaji: 11 - 5 Žuti kartoni: 1 - 1 Crveni kartoni: 0 - 0 Posjed lopte: 46 posto - 54 posto 77' - zadnji potez Radomira Antića, povukao je s travnjaka Kuzmanovića, a ubacio još jednog napadača Lazovića.

77' - pokušaj glavom Lukovića opet nije predstavljao opasnost za australska vrata.

73' - GOL!!! opet greška u srpskoj momčad, pustili su Holmana da se lakoćom probije kroz njihovu polovicu terena. Australac se na 25 metara namjestio na udarac i neobranjivo pogodio suparničku mrežu.

69' - GOL!!! akcija Australije iznenadila je srpsku obranu, Cahill je bio naspretniji i zatresao je Stojkovićevu mrežu.

67' - nova napadačka promjena kod Srbije, ušao je Marko Pantelić, a izašao Žigić.

67' - žuti karton za Emertona koji je bijesan zbog sudačkih odluka Larrionde.

66' - dvostruka promjena kod Australaca, izašli su Valeri i Bresciano, a u igru ušli Chipperfield i Holman.

64' - velika prilika za Australiju! Opet je sjajno potegnuo Bresciano, no Stojković je odbio loptu. Sve više posla za srpskog vratara.

62' - izbornik Antić sve karte baca na napad, povukao je Krasića i ubacio Zorana Tošića.

59' - raste pritisak Australaca, pucao je Bresciano, ali Stojković je bio na visini zadatak odbivši loptu u korner.

59' - zbog grubog starta na Emertona žuti karton je zaradio Miloš Ninković.

53' - brza akcija Srba, Jovanović je pronašao Žigića, koji je okrenuo svog čuvara, ali je potom s desetak metara pucao preko grede.

50' - nova javna opomena za Australce, sada je požutio desni bek Wilkshire.

49' - zbog učestalog prigovaranja Australac Beauchamp je dobio žuti karton.

46' - Australija je odmah na startu drugog dijela došla u priliku, no udarac Bresciana očistila je srpska obrana.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Srbija je bila puno bolji suparnik u ovom razdoblju utakmice, uputila je ukupno osam udaraca, tri u okvir gola, ali sve ih je skinuo sjajni Mark Schwarzer. Australci su svoju priliku tražili u kontrama, ali od pet udaraca tek je jedan išao prema besposlenom Stojkoviću.

45+1' -novi udarac Australaca u okvir vrata, pucao je glavom Kennedy, ali točno u Stojkovića.

39' - dobra situacija za Australiju, probao je Cahill, potom i Kennedy, čiji je udarac završio u bloku. Iz svega su Klokani izvukli korner.

38' - lopta je u australskoj mreži, no pogodak Krasića je poništen zbog zaleđa.

32' - brza kontra Australaca, ubacio je Bresciano, a Cahill je glavom pucao pored vrata.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

23' - nova vrhunska prilika za Srbe! Ivanović se izborio za priliku, pucao je odlično, no Schwarzer je refleksno rukom obranio njegov udarac.

18' - neoprezan start Lukovića na Wilkshireu i sudac Larrionda mu je pokazao žuti karton.

16' - opet opasna akcija Srbije, pucao je Kuzmanović, ali nije bilo preciznosti u udarcu.

13' - pokušao je Tim Cahill na drugoj strani, ali nije bilo opasnosti za Stojkovića. 12' - zicer za Srbiju! Ninković je sjajno loptom izbacio cijelu australsku obranu, Krasić je krenuo sam na Schwarzera, prošao ga, a onda neobjašnjivo pucao 'nebu pod oblake'.

9' - pokušaj Branislava Ivanovića nakon kornera, ali udarac je otišao daleko od vrata.

6' - prvi udarac u okvir vrata na utakmici, pucao je Miloš Krasić, ali vratar Schwarzer je bio u tom kutu i odbio je loptu u korner.

1' - počeo je dvoboj Mbombela stadionu, a Srbija je odmah preko Žigića imala situaciju iz koje je mogla ugroziti australska vrata, no visoki srpski napadač je odigrao lošu loptu za Krasića.

NAJAVAarti-201006180462006Nakon šokantnog poraza od Gane, Srbija se iznenađujuće vratila 'iz mrtvih' pobjedom nad Njemačkom. I sada su Antićevi izabranici u najboljoj poziciji za prolazak u osminu finala. Potrebna im je pobjeda nad Australijom, koja ima minimalne šanse za proboj u drugi krug.

arti-201006190208006U drugom meču će lider skupine Gana, koja je jedina bez poraza, tražiti kiks moćnog Elfa koji nema pravo na pogrešni korak. Nijemcima igra samo pobjeda i to je jedini put za ulazak u elitno društvo najboljih 16 reprezentacija svijeta.