KRAJ: / Argentina slavi, Maradona lud od sreće!

Nigerijski reprezentativci dobili su značajan poticaj uoči susreta protiv Argentine na SP u Južnoj Africi.

12.6.2010.
15:27

Skupina B Johannesburg. Stadion Ellis Park. Sudac: Wolfgang Stark (Njemačka). Strijelac: 1:0 - Heinze (6). ARGENTINA: Romero - Heinze, Samuel, Demichelis, Jonas - Di Maria (Burdisso, 85), Mascherano, Veron (Rodriguez, 74) - Messi - Higuain (Milito, 79), Tevez. NIGERIJA: Eneyama - Taiwo (Uche, 74), Shittu, Yobo, Odiah - Haruna, Etuhu, Kaita - Obinna (Martins, 52), Yakubu, Obasi (Odemwingie, 60). Statistika utakmice: Udarci: 20 - 9 U okvir: 7 - 1 Korneri: 10 - 4 Prekršaji: 7 - 8 Posjed lopte (%): 58 - 42

Gotovo je! Argentina je sačuvala vodstvo iz šeste minute i na kraju zasluženo slavila s 1:0. Izbornik Gaučosa, Maradona, skakao je od sreće nakon posljednjeg sučevog zvižduka.

DRUGO POLUVRIJEME90' - Messi se našao na nekoliko metara ispred gola Nigerije, no u posljednji trenutak Yobo spašava i izbija u korner.

86' - Yakubu tuče s 20-ak metara, lopta odlazi malo preko gola Romera. Nigerija sve opasnija u završnici.

85' - Posljednja izmjena na utakmici. Maradona zatvara igru i pojačava obranu. Ušao je Burdisso, a izašao Di Maria.

83' - Uzvraćaju Nigerijci. Sjajan prolaz Martinsa koji vraća za Uchea na šest, sedam metara od gola Argentine, no završnica je loša i udarac odlazi preko vrata.

.mcrmeebo { display: block; background:url("http://widget.meebo.com/r.gif") no-repeat top right; } .mcrmeebo:hover { background:url("http://widget.meebo.com/ro.gif") no-repeat top right; } http://widget.meebo.com/mcr.swf?id=oTtgzoDcjT

81' - Nova šansa Messija koji je danas već najmanje četvrti put pred Eneyamom. Nigerijski vratar skinuo je još jedan zicer i sačuvao svoju mrežu.

79' - Maradona radi novu promjenu. Iz igre izalzi Higuain, a umjesto njega na terenu je Milito.

77' - Novu opomenu zaradio je Haruna radi preoštorg prekršaja.

74' - Prva izmjena kod Argentine. Veron je izašao, a na terenu je Rodriguez. Promjena i kod Nigerije, Taiwo se ozlijedio, pa je umjesto njega na travnjaku Uche.

70' - Sekunde straha za Gaučose! Taiwo je raspalio oštro i nisko po zemlji, lopta prolazi nekoliko centimetara od gola Romera.

67' - Nova dva pokušaja Higuaina i Verona, no Argentinci nisu uspjeli pogoditi okvir gola Eneyame.

64' - Još jedna velika šansa Messija. Imali su Gaučosi kontru 4 na 2, no Messi je u završnici pucao s ruba 16-erca pokraj gola.

61' - Dobar pokušaj Kaite sa 20-ak metara, no udarac je završio preko vrata.

60' - Druga izmjena u sastavu Nigerije. Odemwingie je zamijenio Obasija.

58' - I dalje traje pritisak Argentine. Gaučosi traže drugi pogodak, no nigerijska obrana djeluje bolje u nastavku.

52' - Prva izmjena u sastavu Nigerije. Martins je ušao umjesto Obinne.

49' - Prva prilika u nastavku. Veron za Messija koji tuče pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Bez ikakvih izmjena u oba sastava.

Završeno je prvo poluvrijeme vodstvom Argentine od 1:0. Strijelac je bio Heinze u 6. minuti. Najzaslužniji za taj rezultat je zapravo vratar Nigerije Eneyama, koji je zaustavio niz odličnih pokušaja Gaučosa.

PRVO POLUVRIJEME45' - Pokušao je Veron udarcem iz slobodnjaka, no nije uspio pogoditi okvir nigerijskog gola.

41' - Prvi karton na utakmici zaradio je Jonas Gutierrez zbog prekršaja.

37' - Messi ponovno u ogledu s Eneyamom - Argentinac sjajno tuče u rašlje, a vratar Nigerije briljatno čupa u korner! Eneyama je definitvno najbolji pojedinac kod 'zelenih'.

28' - Obasi se našao u sjajnoj prilici za izjednačenje, no napadač Nigerije tukao je pored vrata. Šteta za 'zelene', bila je to njihova najbolja prilika na utakmici.

25' - Nigerija prijeti preko Kaite, no njegov volej završio je pored gola.

21' - Opet su Gaučosi izigrali Nigerijce, a Higauin opet promašio zicer - već drugi na utakmici. Eneyama je prilikom obrane zaradio ozljedu, no moći će nastaviti utakmicu.

14' - Opet prijeti sjajni Messi, no Eneyama spašava istrčavanjem u posljednji trenutak.

11' - I dalje Argentinci pritišću, no ovog puta nema veće opasnosti po nigerijskog vratara.

6' - Argentina je povela nakon kornera. Sjajno je ubacio Veron, a još bolje skočio Heinze i zabio za vodstvo Gaučosa koji su predvođeni Messijem odlično ušli u susret.

6' - Još jedanput Messi, Eneyama skinuo ispod grede. Snažan početak Gaučosa.

4' - Kakva šansa Argentine! Messi je kao šilo prošao kroz protivničku obranu i dao za Higuaina, koji promašuje sa samo nekoliko metara.

3' - Opasno prijete 'zeleni'. Obasi je tukao oštro iskosa s lijeve strane, no njegov snažan udarac završio je pokraj gola.

1' - Počela je utakmica na Ellis Parku. Početni udarac pripao je Argentincima. Već nakon 30-ak sekundi Messi se probio do šesnaesterca Nigerije, ali je spriječen u posljednji trenutak.

arti-201006080089006Osim bogate stimulacije od milijun dolara, nigerijske Vlasti su obećale reprezentativcima nagradu od 100 tisuća dolara za svaku pobjedu na SP u Južnoj Africi.

S druge strane, Argentinci imaju velik motiv u prvoj svojoj utakmici u Južnoj Africi. Nakon što su teškom mukom prošli kroz kvalifkacije, Gaučosi žele osvjetlati svoj obraz, a sigurno je i da bi Maradona vjerojatno podivljao ako se nakon prvog kola ne upišu tri boda.

Hoće li Nigerijskim igračima bogate stimulacije pomoći u susretu protiv Messija i društva, presotaje nam za vidjeti. Utakmicu pratite UŽIVO na net.hr.