Košarkaš pao u nesvijest usred meča

Tijekom minute odmora branič Pistonsa Rodney Stuckey je sjeo na stolac, no u jednom trenuku se onesvijestio.

6.3.2010.
15:09

Utakmicu Clevelanda i Detroita obilježio je dramatični događaj iz treće četvrtine. Tada je branič Pistonsa Rodney Stuckey tijekom timeouta svoje momčad pao u nesvijest, a zbog hitne liječničke intervencije utakmica je prekinuta na dobrih desetak minuta.

Teška vrtoglavica, koja je uzrokovala Stuckeyjeve probleme, kroničan je problem kod ovog braniča Detroita. Početkom sezone je propustio dvije utakmice jer je u dvoboju sa Celticsima također imao istih problema. Inače, iz bolnice u Clevelandu su dojavila da je stanje gostujućeg igrača stabilno, a dodatni testovi će pokazati što je bio uzrok vrtoglavice.

Nakon prekid briljirao je LeBron James koji je na kraju sa 40 koševa i 13 skokova odveo Cleveland do pobjede 99:92. Kod Cavsa je odličan bio i Antawn Jamison, pojačanje iz Washingtona, koji je dodao 17 koševa, dok je Brazilac Anderson Varejao upisao 16.

U redovima Pistonsa je prvo ime bio Tayshaun Prince sa 23 poena i pet asista, dok je Richard Hamilton dodao 20 koševa, tri skoka i pet dodavanja. Rodney Stackey je do trenutka kada je morao napustiti parket upisao osam koševa i čak 10 asistencija (za 25 minuta igre).

U vrlo zanimlljivom obračunu košarkaši Dallas su ipak uspjeli sačuvati svoj najdulji pobjednički niz ove sezone svladavši Sacramento sa 108:100.

Za domaćine zbog ozljede nije igrao ponajbolji igrač Jason Terry, a Mavsima je u drugoj četvrtini isključen i trener Rick Carlisle. Dallas je također izgubio i centra Brendana Haywooda u drugoj četvrtini, ali ništa nije pomoglo Kingsima.

Briljirao je Dirk Nowitzki koji je zabio 15 od svojih 31 koševa u posljednjoj četvrtini, a tome je dodao i 12 skokova. U desetoj uzastopnoj pobjedi Mavericksa odličan je bio i Roddy Beaubois, koji je ubacio 22 poena, što mu je najbolji učinak u karijeri.

Carl Landry je postigao 21 koš, a slovenski reprezentativac Beno Udrih je dodao 20 za goste iz Sacramenta.