Kakav potop Reala, zgazili ih totalni autsajderi!

Svaka čast belgijskom Charleroiju, ali u dvoboju petog kola Eurolige veliki Real uspio je pobijediti samoga sebe.

18.11.2010.
12:49

Belgijski Spirou Charleroi upisao je svoju prvu pobjedu u skupini B košarkaške Eurolige, a taj pothvat ostvarili su potpuno razbivši španjolskog velikana Real Madrid, koji je do susreta 5. kola imao omjer pobjeda i poraza 3-1.

Nakon 40 minuta dvoboja na semaforu je stajao rezultat 67:49 (33:25) za domaćine! Španjolci su odigrali jednu od najslabijih utakmica u povijesti, a imali su katastrofalnih 24 posto šuta iz igre (16/55 za dva, 1/15 za tri poena).

U gostujućim redovima potpuno su zakazale zvijezde poput Sergija Llulla i Felipea Reyesa. Hrvatski reprezentativac Ante Tomić također se uklopio u sivilo španjolske momčadi - za 18 minuta ubacio je tek dva poena uz šut od tek 25 posto.

Kod domaćina nitko se nije previše istaknuo. Za veliki podvig zaslužna je cijela momčad, ipak spomenut ćemo dvoznamenkasteGreenea (14), Malleta (11) i Wrighta (11).

arti-201011170464006Cibona je u petom kolu skupine C upisala i peti poraz. Vukovi su teško stradali na gostovanju kod Lietuvos Rytasa izgubivši 90:62 (38:29). Najbolji strijelci u redovima Zagrepčana bili su Bogdanović (19), Vrbanc (15) i Stipčević sa deset poena.

Cibona nikada nije otvorila europsku sezonu s pet poraza od kada je ULEB preuzeo Euroligu, no negativni rekord još uvijek nije ugrožen. U sezoni 1982/83 Vukovi su u Kupu prvaka imali nevjerojatnih 0-10!