Igrati hajdučkim srcem za cijeli Split, Dalmaciju

30.11.2010.
20:55

Trener Hajduka Goran Vučević najavio je kako će njegova momčad u utakmici 5. kola G skupine Europske lige protiv grčkog AEK-a, koja se igra u srijedu od 19 sati na Poljudu – ići isključivo na pobjedu.

"Siguran sam da će igrači Hajduka dati sve od sebe i nadamo se najboljem rezultatu, a to je pobjeda kojoj ćemo težiti od prve minute igre", najavio strateg Bijelih.

Vučević je istaknuo da je utakmica protiv AEK-a od iznimne važnosti jer bi pobjedom Splićani ostali u igri za plasman u proljetni dio Europske lige.

Pri tome je rekao kako je splitska momčad već ostvarila veliki uspjeh ulaskom u ovogodišnju Europsku ligu za što, po njemu, zasluge pripadaju i bivšem treneru Stanku Poklepoviću.

Najavljujući ambicije Hajduka za pobjedom nad Grcima, Vučević je upozorio kako time njegova momčad ne želi podcjeniti suparnika niti se domaćin smatra favoritom.

"AEK zaslužuje naš respekt, to je iznimno disciplinirana momčad i teži igri na kontranapade te se neće otvoriti pa stoga Hajduku neće biti lako postići zgoditak i morat ćemo biti strpljivi svih 90 minuta", naglasio je Vučević dodavši da su šanse Hajduka i AEK-a za pobjedom - 50:50.

Trener Hajduk prednost vidi u igračima svoje momčadi koji su veliki individualci, ali je upozorio kako u niz posljednjih utakmica splitska momčad nije pokazala kolektivnu igru.

"Morat ću na igrače djelovati taktički i psihički jer je u ovoj utakmici nužno imati 'povratnu trku' bez koje će Hajduk zapasti u poteškoće", dodao je Vučević koji smatra da je AEK "puno lošija momčad od Zenita a možda i od Anderlechta", te u tomu vidi nadu za pobjedu nad grčkom momčadi.

U prvoj utakmici u Ateni AEK je slavio rezultatom 3:1. Uoči dva posljednja kola na čelu ljestvice je ruski Zenit sa 12 bodova, na drugom je mjestu belgijski Anderlecht sa četiri boda, koliko ima i AEK na trećem mjestu, dok je Hajduk četvrti s tri boda.