'Igram za sebe, ne moram se više nikom dokazivati!'
'Nakon meča me nazvao brat i rekao mi da je susret završio samo nekoliko sekundi prije mog rođendana. To je fantastično', rekao je Ljubičić nakon pobjede nad Argentincem Monacom.
arti-201003190007006Ivan Ljubičić plasirao se u polufinale ATP turnira u Indian Wellsu, svladavši u četvrtfinalu Argentinca Juana Monaca s 4:6, 6:2, 6:1, te nakon pobjede nad Novakom Đokovićem nastavio sa sjajnim igrama na američkom turniru.
Bio je to treći međusobni dvoboj Ljubičića i Monaca i druga pobjeda hrvatskog tenisača, koji si je na taj način priskrbio najljepši poklon za 31. rođendan.
"Nakon meča me nazvao brat i rekao mi da je susret završio samo nekoliko sekundi prije mog rođendana. To je fantastično".
U polufinalu će
arti-201003170858006"Nije važno koliko godina imate, nego jeste li dovoljno motivirani. Meni je sada lakše nego 2007. godine koja je mentalno bila vrlo teška. Sada se osjećam izuzetno motiviran, a nikome ništa ne moram dokazivati. Igram samo za sebe, kao i na početku karijere i uživam u svakom dobrom rezultatu", rekao je Ljubičić koji je 2006. godine bio treći tenisač svijeta.
Hrvatskom tenisaču Indian Wells očito jako odgovara. Bio mu je ovo četvrti nastup među najboljom osmoricom i prva pobjeda, s kojom je postao prvi Hrvat u polufinalu ovog turnira nakon Gorana Ivaniševića 1996.
"Najbitnije da igram odličan tenis. Sada sam u polufinalu i ključno je da ostanem u što boljoj formi. Dobro je ponovno biti na najvišoj mogućoj razini, ne samo zbog rezultata već i zbog tenisa koji igram", zaključio je
U preostalim četvrtfinalnim dvobojima sastaju se još Španjolac Tommy Robredo i Amerikanac Andy Roddick, te Škot Andy Murray i Šveđanin Robin Soderling.