Ibričiću podići spomenik: Pogotkom srušio i Karlovac!

Nogometaši Hajduka mučili su se protiv Pamićeve momčadi na Poljudu, ali opet je presudio Senijad Ibričić pogotkom iz jedanaesterca.

24.4.2010.
22:08

Split. Stadion Poljud. Gledatelja: 5.000. Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek). Strijelac: 1:0 - Ibričić (77-11m).Splićani su teškom mukom pobijedili najugodnije iznenađenje HNL-a ove sezone. Karlovac se predstavio kao čvrsta momčad koja Poklepovićevim igračima nije ponudila previše prilika. U prvom dijelu Hajduk je uglavnom prijetio udarcima iz daljine, no gostujući vratara Sunara je bez problema sve pohvatao.

Najbolju priliku prvoga dijela za goste imao je Zvonko Pamić, koji je u 41. minuti izbjegao zaleđe, izbio sam pred Subašića, ali je promašio vrata s nekih 12-13 metara. I na startu drugoga dijela domaćini su nastavili napadati, a sjajnu šansu propustio je Ante Vukušić.

S približavanjem završnice, stizalo je i razdoblje u kojem Splićani u posljednjih vrijeme rješavaju utakmice. Dogodilo se to i ovoga puta. Bunoza je srušio Ahmada Sharbinija u šesnaestercu Karlovca, a sudac je bez razmišljanja svirao jedanaesterac. Siguran realizator bio je Senijad Ibričić koji je po tko zna koji put Hajduku donio puni plijen. Ovo je bila šesta uzastopna pobjeda Splićana, četiri u prvenstvu i dvije u Kupu. Šibenik. Stadion Šubićevac. Gledatelja: 1.500. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Strijelci: 1:0 - Dajić (26), 1:1 - Traore (54). Finalisti Kupa bili su bolja momčad za Šubićevcu, ali su gosti iz Pule na kraju došli do vrijednog boda u borbi za ostanak. Šibenčani su poveli u 26. minuti pogotkom Jusufa Dajića, da bi u 54. minuti Traore na dodavanje Asima Šehića postavio konačnih 1:1. Ovome treba dodati da su se na početku drugoga dijela dvojica trenera – Branko Karačić i Zoran Vulić žestoko posvađala, a 'deblji kraj' je izvukao Vulić kojeg je sudac potjerao na tribine. Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: 500. Sudac: Šime Bugarija (Bibinje). Strijelac: 1:0 - Poljak (34), 1:1 - Nikšić (73), 1:2 - Gabrić (75), 2:2 - Bule (85-11m).Neobičnu utakmicu na Maksimiru odigrali su Lokomotiva i Osijek. Gosti iz Gradskog vrata bili su blizu pobjede i potpunog uključivanja u utrku za Europu, ali su vlastitom krivicom izvukli samo remi. Lokosi su postigli jedini gol u prvom dijelu preko Poljaka, da bi u drugom poluvremenu Osječani apsolutno zagospodarili travnjakom.

Prvo je Vedran Jugović u 59. minuti propustio realizirati jedanaesterac, odnosno Ivan Kelava je obranio njegov udarac, kao i nekoliko prethodnih šansi Osječana. Vratar Lokomotive je popustio u 73. minuti kada ga je konačno matirao Nikšić. Samo dvije minute kasnije Gavrić je nakon kornera Osijeku donio prednost, ali gosti se u Gradski vrt nisu vratili sa sva tri boda. U 81. minuti je Nino Bule iz jedanaesterca zabio za remi, postigavši svoj 12. gol ove sezone. Rijeka. Stadion Kantrida. Gledatelja: 1.000. Sudac: Damir Batinić (Osijek). Strijelci: 0:1 - Mršić (4-11m), 0:2 - Mršić (20), 1:2 - Đalović (33), 2:2 - Budicin (90+2), 3:2 - Pamić (90+3).Nevjerojatan preokret izveli su Gračanovi igrači pred svojim navijačima, odnosno gosti iz Zadra su na čudan način ispustili pobjedu koju su gotovo imali u rukama. Već nakon 20 minuta dvoboja na Kantridi Zadrani su vodili 2:0 golovima dvostrukog strijelca Antonija Mršića, koji je tako svoj ovosezonski učinak povećao na pet golova.

Domaćini su do poluvremena smanjili preko Radomira Đalovića u 33. minuti, no u drugom poluvremenu nikako nisu uspjevali pronaći put do zadarske mreže. Bili su vrlo blizu nakon sat vremena igre, kada je sudac Batinić prvo pokazao na bijelu točku, ali je nakon konzultacija s pomoćnikom promijenio svoju odluku. Riječani su ipak došli do slavlja, i to pogocima u sudačkoj nadoknadi. U 92. je strijelac bio Fausto Budicin, a u 93. minuti Alen Pamić za pobjedu kojom je Rijeka osigurala prvoligaški život. Varaždin. Stadion Varteksa. Gledatelja: 500. Sudac: Goran Gabrilo (Split). Strijelci: 1:0 Mumlek (10), 2:0 Smrekar (30), 3:0 Škvorc (39), 4:0 - Smrekar (50), 4:1 - Zubak (54-11m).