Hajdukovu dicu izviždali, iako to nisu zaslužili!

Nevjerojatno je kako je Hajduk prokockao svoje europske snove.

1.12.2010.
23:35

Split. Stadion Poljud. Gledatelja: oko 12.000. Sudac: Mike Dean (Engleska). Strijelci: 0:1 - Scocco (51-11m), 0:2 - Manolas (61), 0:3 - Blanco (84), 1:3 - Buljat (90). HAJDUK (4-2-3-1): Radošević - Oremuš, Maloča, J. Buljat, Jozinović - M. Ljubičić (Andrić, 53), Ibričić - Strinić, Tomasov (Čop, 53), An. Sharbini - Vukušić. AEK (4-3-2-1): Saja - Jahić, Dellas, Manolas, Karabelas - Makos, Diop, Gentzoglou - Scocco (Leonardo, 77), Burns (Lagos, 70) - Liberopoulos (Blanco, 80).arti-201012010538006U susretu petog kola G skupine Europske lige, Hajduk je u Splitu pred 12.000 gledatelja izgubio od AEK-a 1:3 i oprostio se od plasmana u drugi krug natjecanja. Kad se zbrije prilike iz prvog poluvremena, Splićani su pobjedu imali nadohvat ruke, ali i prokockali više puta, što zbog neiskustva, što zbog teškog terena. Činilo se na trenutke da je i sreća te večeri bilima okrenula leđa.

arti-201011300756006Vučević je na travnjak izveo mladu momčad predvođenu iskusnima Ibričićem i Sharbinijem što se pokazalo odličnim izborom. Već u 2. minuti Sharbini je razgalio tribine jednom solo-akcijom i do kraja prvog poluvremena Poljud je gorio pod stalnim naletima na grčki gol. Bilo je tu svega, a promašaje Splićana teško je opravdati, unatoč blatnjavom, teškom terenu.

arti-201012010120006Već u 4. minuti domaći su zapucali stopostotnu priliku! Kontru je povukao Vukušić, dao nešto sporiju loptu za Sharbinija, no ovaj se odlično snašao i prevario čuvare, te potom tukao u vratnicu! Na odbijenu loptu natrčao je Tomasov i s desetak metara tukao visoko preko gola.

U 15. minuti Tomasov je sjajno prošao po svojoj desnoj strani, prevario dva igrača, ušao u kazneni prostor i umjesto da doda slobodnom Ibričiću u stopostotnu priliku, pucao je ravno u blok. Samo nekoliko minuta kasnije Vukušić je zapucao još jednu sjajnu priliku sa 4,5 metara, a u 21. minuti, Sharbini show je završio dubokim uzdahom navijača, nakon što je Tomasov zakasnio na jedan njegov udarac koji je prozujao uz lijevu vratnicu AEK-ova gola.

Gosti su najbolju priliku imali u sudačkoj nadoknadi, kad je kompletna lijeva strana obrane domaćina ispala iz igre u dva dodavanja, a mladi grčki napadač Gentzoglou promašio Radoševićev gol s desetak metara. Da ne bude nikakve dileme tko je bio bolji u prvom dijelu, Hajduk je poluvrijeme zaključio novom velikom šansom, koju je promašio Ljubičić, pucao je s desetak metara pored gola.

U poluvremenu su Splićani zamijenili blatnjave dresove, a na travnjak kao da su se vratili neki drugi igrači. AEK je u 48. minuti tražio jedanaesterac, a nekoliko minuta kasnije ga i dobio. Nije bilo sumnje, Maloča je debelo zakasnio na jednu loptu i pokosio protivničkog igrača ispred svog gola. Siguran je s bijele točke bio Scocco.

Do kraja utakmice igrala je samo jedna momčad. Manolas je u 62. minuti zabio glavom nakon kornera, opet je plivala splitska obrana, a Blanco je sve riješio novim pogotkom u 83. Poraz Hajduka ublažio je Buljat u 89. minuti, ali bilo je već prekasno za preokret.

U drugom susretu iz ove skupine, Zenit je u St Peterburgu pobijedio Anderlecht 3:1 ubilježivši i petu pobjedu. Golove za Zenit zabili su Ionov (11), Buharov (65) i Huszti (89), dok je strijelac za goste bio Kanu (87)

Nakon pet kola vodi Zenit s maksimalnih 15 bodova, AEK ima sedam, Anderlecht četiri, a Hajduk je ostao na tri boda.

U posljednjem, šestom kolu Hajduk će 16. prosinca gostovati kod Anderlechta, dok se u Ateni sastaju AEK i Zenit.

LJESTVICA:

1. Zenit 5 5 0 0 15:6 15 2. AEK 5 2 1 2 9:10 7 3. Anderlecht 5 1 1 3 6:8 4 4. Hajduk 5 1 0 4 5:11 3 Nakon nepotpunog petog kola Europske lige, 12 klubova je izborilo plasman u drugi krug natjecanja. To je uspjelo Manchester Cityju, Lechu iz Poznana, Bayer Leverkusenu, Sportingu, Stuttgartu, Young Boysima, PSV Eindhovenu i Metalist Harkovu, koji su se pridružili BATE Borisovu, moskovskom CSKA, Zenitu i Portu, koji su prolaz izborili još ranije.

Kolo prije kraja natjecanja po skupinama bez izgleda za prolaz su Juventus i Sampdorija, ali, nažalost, i splitski Hajduk.