Hajduk slavio usred Maksimira!

Hajduk je u prvim utakmicama 15. kola domaćeg prvenstva slavio na gostovanju kod Lokomotive s minimalnih 1:0. Pogodak odluke postigao je Mirko Oremuš u 23. minuti.

13.11.2010.
18:09

Zagreb. Stadion Maksimir. Gledatelja: oko 2.000. Sudac: Šimčić (Koprivnica). Strijelac: 0-1 Oremuš (23).arti-201011130248006Splićani su od početka imali više loptu u nogama, ali prilike su stvarali domaćini. Međutim, šanse Bule i Sopića nisu ozbiljnije ugrozile Subašića.

Radnički nogometni klub Split u svom Parku mladeži ima možda najteži zadatak od svog ulaska u Prvu ligu, a zadatak je pobjediti Dinama. Pobjedom ili remijem Split bi osim za sebe napravio i veliki posao za svog starijeg brata sa Poljuda koji je trenutačno četiri boda u zastatku za liderom prvenstva.

Crveni su svjesni da je momčad Vahida Halihodžića najbolja u HNL-u, ali kako sami kažu svjesni su i svoje snage. U najavama utakmice isticali su prednost domaće publike i zajedništvo kao dvije glavne stvari koje ih mogu pogurati u današnjem susretu.

Psihološku prednost im daje i činjenica da na klupi imaju Ivana Katalinića koji je do sada 15 puta pobjeđivao Dinama.

S druge strane, u taboru modrih očekuju nastavak pobjedničkog niza i veliku bitku na Parku mladeži. Iskusni Vaha je to ovako zamislio:

"Na ovakvim utakmicama se osvajaju prvenstva, što dovoljno govori o njegovom današnjem cilju".

Utakmicu između Splita i Dinama koja počinje u 20 sati možete pratiti UŽIVO na našem portalu. arti-201011120506006Međutim, zato je pogodak pao na drugoj strani. Ibričić je u 23. minuti iz kornera pronašao Oremuša koji pokraj uspavane obrane pogađa za vodstvo Bilih - što se na kraju pokazao i konačan rezultat utakmice.

U prvom dijelu domaćini su imali još jednu dobru prigodu ali Bule je upropastio odličan centaršut Horvata u 36. minuti. Hajduk osim postignutog pogotka i nije pokazao previše.

U drugom dijelu prvih 20-ak minuta također nije bilo većih uzbuđenja, igralo se većinom na sredini terena, bez pravih prigoda. Zaiskrilo je tek u finišu utakmice.

Najprije je Sivonjić zabio, ali je njegov pogodak poništen zbog zaleđa, da bi u 89. minuti Lokose napustila i sreća. Sesar je s dvadesetak metara pogodio vratnicu, a odbijanac je Pivarić sa samo pet metara poslao visoko preko grede.

Pula. Stadion Veruda. Gledatelja: 1.200. Sudac: Kovačić (Križevci). Strijelac: 1-0 Linić (64). Crveni karton: Stranatić (58).U drugom dvoboju koji je započeo u 14 sati Istra je svladala Cibaliju također s 1:0. Iako su domaćini imali igrača manje, uspjeli su pogotkom Linića (64) doći do vrijedna tri boda.